1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Bağdadi'yi Ancak Çeçen Komutan Bitirebilir!'

'Bağdadi'yi Ancak Çeçen Komutan Bitirebilir!'

'Bağdadi'yi Ancak Çeçen Komutan Bitirebilir!'
A+A-

Rus emekli Generali Puşkaryov, "Çeçenistan lideri Ramzan Kadirov'un, IŞİD'ın lideri Ebubekir el Bağdadi'yi ele geçirip etkisiz hale getirebileceğini" iddia etti.


Rusya askeri istihbaratı GRU emekli Generali Nikolay Puşkaryov, "Rusya'nın Kuzey Kafkasya cumhuriyetlerinden Çeçenistan lideri Ramzan Kadirov'un, terör örgütü IŞİD'ın lideri Ebubekir el Bağdadi'yi ele geçirip etkisiz hale getirebileceğini" iddia etti.
 

"İŞİD LİDERİNİ İMHA ETMEK İÇİN ÇALIŞAMALARA BAŞLADI" 
Ria Novosti'ye konuşan Puşkaryov, "Eğer Kadirov ve ekibi isterse terör örgütü IŞİD'in liderini ele geçirerek imha edebilir" dedi. Çeçenistan lideri Kadirov, daha önce IŞİD liderini imha etmek için çalışmalara başladığını belirtmiş ve örgütün ABD tarafından desteklendiğini ve eğitildiğini iddia etmişti.
 
IŞİD'in artan etkisinin Rusya'nın güvenliği açısından tehdit oluşturduğu uyarısında bulunan eski istihbarat yetkilisi, örgütün Batılı istihbarat teşkilatlarınca yönlendirme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.
 

"ÜST YAPI NATO'NUN ETKİSİ ALTINDA" 
ABD ve İngiltere istihbarat örgütlerinin İslami aşırılıkçı grupları kullanarak Rusya'nın toprak bütünlüğünü tehdit etmeye yönelik çalışmaları olabileceğini savunan Puşkarev, "Bu hareketlerin üst yapısı NATO'nun etkisi altında. Rusya'nın bu olaylara doğrudan müdahalesi olmamalı. Rusya'da yaşayan milyonlarca Müslümanı dikkate aldığımızda bu öngörülemeyen olaylara neden olabilir" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT