1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bağcılar'da Doktora Şiddet İddiası

Bağcılar'da Doktora Şiddet İddiası

Bağcılarda Doktora Şiddet İddiası
A+A-

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Cerrahi Bölümü'nde hasta yakınları tarafından darp edildiği iddia edilen doktorun omzu çıktı. Hastane önünde toplanan sağlıkçılar, şiddete maruz kaldığı öne

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Cerrahi Bölümü'nde hasta yakınları tarafından darp edildiği iddia edilen doktorun omzu çıktı. Hastane önünde toplanan sağlıkçılar, şiddete maruz kaldığı öne sürülen meslektaşları için eylem yaptı.
Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Cerrahi Bölümü'nde iddiaya göre, dün görevli Doktor Ahmet Kutur bir bıçaklanma vakasıyla ilgilenirken ailesi tarafından getirilen bir kız çocuğunu muayene etti. Kulağında kanama olan çocuğun acil bir durumunun olmadığını belirten doktor, aile fertlerine kayıt yaptırmalarını söyledi. Ancak doktor ile aile fertleri arasında tartışma çıktı. Yaşanan tartışma sırasında omzu çıkan doktor rapor aldı.
Bugün hastane önünde toplanan Dr. Ahmet Kutur'un meslektaşları ve çeşitli sivil toplum kuruluşları, olayı protesto etti. Sloganlar atan grup, hastane ana kapısından acil servis önüne kadar yürüdü. Burada bir basın açıklaması yapan grup, daha sonra olaysız şekilde dağıldı.
Şiddete maruz kalan Dr. Ahmet Kutur, "Ben hasta geldiğinde başka bir hastayla ilgileniyordum. 12 aylık kız çocuğuydu, kulağında kanama olduğunu söyledi. Ben o sırada bıçaklanma ile gelen bir hasta ile ilgilenirken sordum, 'Hastanızın neyi var, düştü mü, bir kafa travması geçirdi mi?' diye sordum. Hasta yakınının böyle bir olay yaşanmadığını söylemesi üzerine kayıt açması gerektiğini söyledim. Bunun üzerine hasta yakını çocuğu diğer yakınının kucağına bırakarak, 'Ben şimdi sana kayıt açacağım' diyerek saldırdı. Bir kişiydi, ben de savunmaya çalıştım kendimi, omuz çıkığı yaşadım bir süre raporluyum. Ben şahıslardan şikayetçi olmadım. Bu tür konularda çok daha fazla karşı tarafla karşı karşıya gelmek istemiyorum ama kamu davası açılması yönünde gerekli başvurularda bulundum" dedi.
(VK-ET-CC-Y)

25.12.2012 14:47:48 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT