1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bağcılar Mahallesi'ne Yağmur Suyu Şebekesi Döşeniyor

Bağcılar Mahallesi'ne Yağmur Suyu Şebekesi Döşeniyor

Bağcılar Mahallesine Yağmur Suyu Şebekesi Döşeniyor
A+A-

Yağmursuyu şebekesi döşeme çalışmaları yürüten Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü'nün (DİSKİ), Bağcılar Mahallesi'nde bin 400 milimetre çapındaki şebeke döşeme çalışmasında sona geli

Yağmursuyu şebekesi döşeme çalışmaları yürüten Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü'nün (DİSKİ), Bağcılar Mahallesi'nde bin 400 milimetre çapındaki şebeke döşeme çalışmasında sona gelindi.
DİSKİ Genel Müdürlüğü kentin en önemli altyapı ihtiyaçlarından biri olan yağmur suyu şebeke döşeme çalışmalarını sürdürüyor. Geçen yıl DSİ'nin sulama kanalının olduğu 4 kilometrelik hat boyunca kısmi yağmur suyu kolektör hattı döşenmişti. DİSKİ Genel Müdürlüğü şimdi de Bağcılar Mahallesi'nde bulunan Hamravat Evleri'nin arkasından başlayıp 75 Metrelik Yol'un Mahabad Bulvarı'nın Urfa Yolu ile kesiştiği noktaya kadar bin 164 metre uzunluğunda yağmur suyu şebeke hattı döşüyor. Döşenen bu hatların ardında 2 bin 400 milimetre çapındaki dev yağmur suyu şebeke borularıyla birleştirilecek. Hat Nevruz Parkı alanından başlayıp Lice Afet Evleri'ne kadar 2 bin 908 metre uzunluğunda olacak. İhalesi 9 milyon 240 bin liraya yapılan projeye önümüzdeki günlerde başlanacak. Diğer yandan DİSKİ Genel Müdürlüğü yine Bağcılar Mahallesi 1200. Sokak'ta başlayıp Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin arkasına kadar devam eden bir altyapı çalışması da sürdürüyor. Bu hatta 310 metre yağmur suyu şebekesi, 310 metre de kanalizasyon şebekesi döşeniyor.
(ÜN-YRT-AŞ-Y)

07.01.2013 17:25:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT