1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Baday'dan Rojava Halkına Destek Çağrısı

Baday'dan Rojava Halkına Destek Çağrısı

Badaydan Rojava Halkına Destek Çağrısı
A+A-

Mardin'in Kızıltepe ilçesi Belediye Başkan Vekili Haşim Baday, halkı belediyenin ve sivil toplum örgütlerinin Kuzey Irak'ın Rojava kentinde Kürtler için başlattığı yardım kampanyasına destek olmaya ç

Mardin'in Kızıltepe ilçesi Belediye Başkan Vekili Haşim Baday, halkı belediyenin ve sivil toplum örgütlerinin Kuzey Irak'ın Rojava kentinde Kürtler için başlattığı yardım kampanyasına destek olmaya çağırdı.
Rojava'daki Kürtler için kuru gıda kampanyası başlatan Kızıltepe Belediyesi ile sivil toplum örgütleri, belediye meclis salonunda toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya, BDP ilçe yöneticileri, DİSK, KESK, Eğitim-Sen, Ticaret Borsası, Tüm Bel-Sen, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ticaret Odası, il genel meclis üyeleri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri katıldı. Rojava için başlattıkları kampanyaya ilişkin bilgi veren Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Haşim Baday, Rojava'da yaşamakta olanların temel gıda ihtiyacının bir an önce karşılanması için ellerinden geleni yapmaları gerektiğini belirterek, bu kampanyanın önemsenmesi ve genişletilmesi gerektiğini ifade etti. Baday, Kızıltepe halkının hem ilçeye sığınan 5 binin üzerindeki Suriyeli'ye hem de Rojava'da yaşamakta olanların dramına sessiz kalmamasını isteyerek, gerekli duyarlılığı göstermeye çağırdı. Baday, Van depreminde gösterilen duyarlılığın burada da gösterilmesi gerektiğini dile getirdi.
(İA-YRT-CC-Y)

06.02.2013 17:33:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT