1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Baday'dan Nüfus Yoğunluğu Açıklaması

Baday'dan Nüfus Yoğunluğu Açıklaması

Badaydan Nüfus Yoğunluğu Açıklaması
A+A-

Mardin'in Kızıltepe İlçe Belediye Başkan Vekili Haşim Baday, nüfuslarındaki hızlı artışın Kızıltepe'nin tercih edilen bir ilçe olduğunun göstergesi olduğunu belirtti. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK

Mardin'in Kızıltepe İlçe Belediye Başkan Vekili Haşim Baday, nüfuslarındaki hızlı artışın Kızıltepe'nin tercih edilen bir ilçe olduğunun göstergesi olduğunu belirtti.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre, ilçe nüfusu bir yılda 141 bin 24'ten 147 bin 585'e yükselerek 6 bin 541 kişi arttı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Haşim Baday, "Nüfusumuzdaki bu hızlı artış, Kızıltepe'nin tercih edilen bir ilçe olduğunun göstergesidir Artan nüfusun doğru yönetilmesi ve tüm donatıları ile modern yaşam alanlarının oluşturulması noktasında hizmet üretmeye devam ediyoruz. İlçe merkezindeki nüfus artışı belediyenin sorumluluklarını da arttırdı. Nüfusun dağınık yerleşmesi hizmet götürdüğümüz alanı genişletiyor bu da hizmetin maliyetini arttırıyor" dedi. Kendilerinin belediye olarak ilçenin her yerinde aynı eşitlikte hizmet sunma gayretinde bulunduklarını aktaran Baday, "İlçedeki yapılanma, alt ve üst yapının yenilenmesi, kentsel dönüşüm hamleleriyle 2009-2012 yılları arasında zaman zaman kırılganlıkların yaşandığını, son üç yılda ise gerek nüfus ve gerekse de kentsel büyüme ivmesi yakalandı. Rutin belediyecilik hizmetleri açısından hiçbir aksaklık yaşanmıyor. Kentsel dönüşüm dışında bulunan tüm alanlarda alt yapı üst yapı çalışmalarımız devam ediyor. Nüfus artışı bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Kızıltepe'yi geleceğe taşımak adına göreve başladığımızdan bugüne önemli projelere imza attık. İnanıyorum ki, yapacağımız hizmetlerle Kızıltepe'nin daima insanlarımızın tercihlerde önceliği alacaktır" diye konuştu.
(İA-YRT-AŞ-Y)

01.02.2013 13:22:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT