1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Baba Esadın Heykeli Sahte Çıktı

Baba Esadın Heykeli Sahte Çıktı

Baba Esadın Heykeli Sahte Çıktı
A+A-

Gaziantep'in Nizip ilçesinde bir araçta yapılan aramada, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın babası eski Suriye Devlet Başkanı Hafız Esad'ın heykeli bulundu. Satılmak için İstanbul'a götürülmek istene

Gaziantep'in Nizip ilçesinde bir araçta yapılan aramada, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın babası eski Suriye Devlet Başkanı Hafız Esad'ın heykeli bulundu. Satılmak için İstanbul'a götürülmek istenen heykelin maddi değerinin olmadığı belirlendi.
Edinilen bilgiye göre, Nizip ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, D-400 karayolu üzerinde yapılan yol kontrolü sırasında durdurulan bir araçta bulunan 3 kişiden birinin arama kaydı olduğunu saptadı. Ayrıca araçta yapılan aramada, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın babası eski Suriye Devlet Başkanı Hafız Esad'ın heykeli bulundu. Şüpheliler, maddi değerinin yüksek olduğunu söyledikleri heykeli satmak için İstanbul'a götürdüklerini oradan da Katar'a geçeceklerini söyledi. Bunun üzerine yapılan incelemede, heykelin alçı ve çimento karışımı bir maddeden yapıldığı ve maddi değerinin olmadığı belirlendi. Heykelden içerisinde bir şey olabileceğinden Şüphelenen polis, dedektör köpeklerle 700 kilo ağırlığındaki heykelin içerisinde bomba ve uyuşturucu araması yaptı. Herhangi bir patlayıcı madde bulunmazken, olaya karışan İ.H.B ve M.E.K. gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 şahıs ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.
Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.
(ÖY-MEF-Y)

08.01.2013 15:21:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT