1. HABERLER

  2. Azize Kardeşi İçin İş İstedi

Azize Kardeşi İçin İş İstedi

Azize Kardeşi İçin İş İstedi
A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mardin'in Midyat ilçesinde düzenlenen mitinginde konuştuğu bedensel engelli Azize Akan, kendisi ile birlikte aynı yüksek okuldan mezun ve işsiz olan kız kardeşi için d

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mardin'in Midyat ilçesinde düzenlenen mitinginde konuştuğu bedensel engelli Azize Akan, kendisi ile birlikte aynı yüksek okuldan mezun ve işsiz olan kız kardeşi için de iş istediğini söyledi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Midyat'ta düzenlenen mitinginde konuştuğu bedensel engelli 27 yaşındaki Azize Akan, iş bulma umuduna kavuştu. Dün Erdoğan'a kendi eliyle ördüğü çiçeği hediye eden Azize Akan'a Başbakan iş sözü vermişti. Başbakan'ı sevdiğini söyleyen yüksekokul mezunu Azize Akan, "İş sahibi olursam çok mutlu olurum" dedi.
Mardin'in Midyat ilçesi Ulucami Mahallesi 1202 Sokak'ta iki odalı evde yaşayan engelli Azize Akan, Midyat Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü'nden 17 Şubat 2010 tarihinde mezun oldu. Mezun olduktan 3 yıl sonra aynı tarihe denk gelen Midyat'ta açılış törenine katılan genç kız, polis barikatının arkasından Başbakan Erdoğan'a seslendi. Engelli bayanı fark eden Erdoğan'ın gelmesi üzerine Akan, kendi yaptığı el işi gülü Başbakan'a hediye etti. Erdoğan'ın 'Bir isteğin var mı?' sorusuna ise iş istediği cevabını verdi. Erdoğan'ın Bakan Fatma Şahin ile birlikte iş sözü verdiği Akan, şimdi iş beklediğini söyledi. Başbakan Erdoğan'ı çok sevdiğini vurgulayan Akan, "Dün Başbakan'ı görmeye gittim, kendisinden iş istedim. Kendisine çiçek verdim. Kendisi 'Bir isteğin var mı?' dedi. Ben de iş istedim. Kendisi ilgileneceğini söyledi" şeklinde konuştu.
Özellikle devlet memuru olmak istediğini anlatan Akan, verilecek her işi yapmaya hazır olduğunu belirtti. Akan, ayrıca, kendisi ile birlikte aynı yüksek okuldan mezun ve işsiz olan kız kardeşi için de iş istediğini söyledi.
Engellerine rağmen yüzünde gülümseme eksik olmayan Akan'ın, Başbakan ile karşılaşması evinde de büyük sevinçle karşılandı. Baba Cemil ve anne Zahide Akan çifti büyük mutluluk duyduklarını belirtti. 11 kardeşten 6 kardeşi okuyan Azize Akan'ın küçük kardeşi Feyze Akan da ablası gibi aynı okul ve bölümden mezun. Ablasının iş sahibi olması karşısında mutlu olacağını belirten Feyze Akan ise, "Ablamın durumuna çok üzülüyorum" diye konuştu.
(SE-AKK-AŞ-Y)

18.02.2013 16:37:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT