1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Azerbaycan Tiyatrosu Keçiören'de

Azerbaycan Tiyatrosu Keçiören'de

Azerbaycan Tiyatrosu Keçiörende
A+A-

Keçiören Belediyesi, Azerbaycan'ın ünlü şairi ve oyun yazarı Hüseyin Cavid'i doğumunun 130. yıldönümünde unutmadı. Keçiören Necip Fazıl Tiyatro salonunda Hüseyin Cavid'i Anma töreni gerçekleştirili

Keçiören Belediyesi, Azerbaycan'ın ünlü şairi ve oyun yazarı Hüseyin Cavid'i doğumunun 130. yıldönümünde unutmadı.
Keçiören Necip Fazıl Tiyatro salonunda Hüseyin Cavid'i Anma töreni gerçekleştirilirken yazarın "İblis" adlı tiyatro oyunu sergilendi. Anma gecesine Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın yanısıra TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Fırat Purtaş, Azerbaycan Büyükelçisi Faik Bagırov, Azerbaycan Nahcıvan Muhtar Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Müsteşarı Muhammed Hasanov ve Azerbaycan Devlet Tiyatroları Müdürü Kamran Memmedoğlu katıldı.
Törende konuşan Başkan Ak, böyle uluslararası organizasyonların Keçiören'de düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Ak, düzenlediği uluslararası programlarla Keçiören'in tanıtımına yaptığı katkılarından dolayı TÜRKSOY'a teşekkür etti. TÜRKSOY Genel Sekreteri Kaseinov ise, Başkan Ak'ın TÜRKSOY'a ve Türk dünyasına verdiği desteğin takdire şayan olduğunu, bunu uluslar arası her platformda takdirle karşıladıklarını ifade etti. Konuşmaların ardından Başkan Ak ve Kaseinov birbirlerine plaket takdim ederek, aralarındaki dostluk ve kardeşlik bağlarının böyle törenlerle daha da güçleneceğini söylediler.
(BK-ÖZ-Y)

26.12.2012 11:38:19 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT