1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ayvalık'ta Chpli Kadınlardan Ortak Eylem Ortak Söylem Balıkesir

Ayvalık'ta Chpli Kadınlardan Ortak Eylem Ortak Söylem Balıkesir

Ayvalıkta Chpli Kadınlardan Ortak Eylem Ortak Söylem  Balıkesir
A+A-

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, bir basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları yönetimi; yerel seçimler öncesinde tek ses, tek yürek olabilmek adına çağrıda bulundu. Önceki gün CH

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, bir basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları yönetimi; yerel seçimler öncesinde tek ses, tek yürek olabilmek adına çağrıda bulundu.
Önceki gün CHP Ayvalık İlçe başkanlık binasında saat 13.00'de yapılan açıklamaya, ilçe ana kademe yöneticilerinin de katıldığı dikkatlerden kaçmadı. Yapılan açıklamada, "Türkiye'nin kadın profilini çıkarmak, kadınlara yönelik yerel ve genel kadın politikalarının oluşturulmasına ve geliştirilmesine katkı sunmak, bölgesel sorunlar ve çözüm önerilerine ulaşmak, yöre halkıyla buluşmak ve yerel seçimler öncesi güçlü bir kadın örgütü oluşturabilmek amacıyla Kadın Kolları MYK ve Kadın Kolları Genel Başkanımız Hilal Dokuzcan öncülüğünde başlayan CHP'li Kadınlar Anadolu yollarında 7 ayda 7 bölge çalışmamız tüm hızıyla devam etmektedir. Bu çalışma kapsamında düzenlenen, 8-9-10 Kasım 2.İl Başkanları eşgüdüm toplantısı ile bölge çalışmalarında etkinliği artırmak, örgüt içinde iletişim ve eşgüdüm sağlamak, dayanışma ve yardımlaşma ruhunu artırmak ve umudu inancı ve güveni örgütlemek amacıyla 7ayda 7 bölge çalışmasının 7ayda İl, 7 ayda ilçeler çalışmaları ile güçlenmesine karar verdik. Bu doğrultuda; Ortak Hedef, Ortak Söz, Ortak Eylem ve Ortak Davranış biçimi geliştirmek öne çıkmaktadır. Dolayısıyla il ve ilçelerde yapılacak çalışmaların arttırılması ve eş zamanlı olması önemli hale gelmektedir. Bunun için 7 ayda 7 bölge çalışması 7 ayda İllere,7 ayda ilçelere uygulanabilecek hale getirilmiş ve illerin 7 aylık çalışma planları ve programları il başkanları toplantımızda hazırlanmıştır. Bu çalışmadan sonra 7ayda ilçe, 7 ayda mahalle, 7 ayda sandık çalışmasına geçilecektir. Burada hedef seçimlerin iki ana unsuru olan Kadınlar ile Sandığı bir araya getirecek bir çalışmayı en etkin biçimde gerçekleştirmektir" denildi.
Ayvalık CHP Kadın Kolları yöneticilerinden Oya Sunal tarafından seslendirilen açıklamada, "Türkiye'nin dört bir yanında, bugün; 15 Ocak 2013 günü saat 11.00'de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda yürümekten onur duyan Cumhuriyet Halk Partisi'nin tüm il kadın kolu başkanları, ilçe kadın kollarının başkanları ve kadın kollarımız ile birlikte tek ses, tek yürek oluyoruz. Tüm ilçeler, 'Yerel seçimlere giderken, 7 ayda ilçeler' çalışmamızı başlatıyoruz" ifadeleri yer aldı.

"TEK SES, TEK YÜREK OLMAYA İHTİYAÇ VAR"
Gidilmedik yer, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacaklarının vurgulandığı açıklamada, "Çalışmalarımız boyunca ana vurgumuz Eşit Temsil Eşit Katılım talebimizi arttırmak, kadının sesini çoğaltmak ve bu sesi paylaşmak olacak. Yaşadığımız tüm olumsuzluklara karşı umudu inancı ve güveni örgütlemek birincil görevimizdir. Ülkemizin her şeyden çok birliğe ve bütünlüğe, sevgiye ve saygıya ihtiyacı var. Daha mutlu daha huzurlu bir hayat için tek ses, tek güç, yek yürek olmaya ihtiyaç var. Bu güç kadınlardan gelecek. Anadolu'nun kadınlarından. Başaracağız. Sol açık yola çık Haydi kadınlar Barış-Bolluk-Bereket için siyasete.
İlçe yönetimi olarak kadın kollarımızın her zaman yanındayız. Seçim startını beraber verdik. Birlikte kazanacağız" denildi.
(SS-SŞ)

16.01.2013 14:38:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT