1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ayvalık'ta Chp'li Kadınlardan Aşure Hayrı

Ayvalık'ta Chp'li Kadınlardan Aşure Hayrı

Ayvalıkta Chpli Kadınlardan Aşure Hayrı
A+A-

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Kadın Kolları, Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlara aşure hayrında bulundu. Önceki gün CHP Ayvalık İlçe Başkanlık binasının önünde gerçek

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Kadın Kolları, Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlara aşure hayrında bulundu.
Önceki gün CHP Ayvalık İlçe Başkanlık binasının önünde gerçekleşen aşure hayrına vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gözlenirken, CHP'li kadınlara; Ayvalık Belediyesi'nin CHP'li kadın meclis üyesi Ayşe Aynur Sokol'un da destek verdiği gözlendi. CHP'li kadınlar, Aşure gününün yüz yıllardan beri toplumumuzda gelenek haline gelmiş dini karşılığı olan değişik inanç gruplarının, değişik mezheplerin değişik anlamlar yüklediği bir gündür olduğuna dikkat çekerek, "Toplumsal dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, Anadolu mozaiğinin her kesiminde Hicri yılın Muharrem ayında halkımızın her kesiminin ortak paydası olarak kabul edilen geleneklerimizden biri olan Aşure hayrımızı gerçekleştirdik" ifadelerini kullandı.
(SS-SŞ)

06.12.2012 16:42:30 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT