1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ayvalık'ta 33 Kaçak Göçmen Yakalandı

Ayvalık'ta 33 Kaçak Göçmen Yakalandı

Ayvalıkta 33 Kaçak Göçmen Yakalandı
A+A-

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde jandarma ekiplerince, aralarında 4 çocuk ve 3 kadının bulunduğu 33 kaçak göçmen yakalandı. Edinilen bilgiye göre, jandarma ekipleri, sabah erken saatlerde başladıklar

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde jandarma ekiplerince, aralarında 4 çocuk ve 3 kadının bulunduğu 33 kaçak göçmen yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, jandarma ekipleri, sabah erken saatlerde başladıkları kaçak göçmen avını gün boyu sürdürürken, Çanakkale-İzmir Karayolu Ayvalık ilçesi sınırları boyuca yol kenarında ve zeytinlikler arasında toplam 33 kaçak göçmeni yakaladı. Yurt dışına götürülmek üzere farklı kentlerden bir otobüs ile alınarak Ayvalık'a getirilen kaçakları organizatörlerin E 87 karayolu kenarında indirdikleri ileri sürüldü. Jandarmanın uzun uğraşıları sonucu karayolu kenarından ve zeytinlikler arasından toplanan kaçakların Yunanistan'ın Midilli Ada'sına gitmek istedikleri öğrenildi. Yakalanan kaçak göçmenlerin arasında bir bebek, yaşları 3 ila 5 arasında değişen 3 çocuk ile 3 kadın bulunuyor. Ayvalık Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen kaçak göçmenlerin Afganistan, Burma, Suriye ve Filistin uyruklu oldukları öğrenildi.
(SS-SŞ-ÖZ-Y)

13.02.2013 00:18:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT