1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ayşe Öğretmen ifade verdi

Ayşe Öğretmen ifade verdi

Ayşe Öğretmen ifade verdi
A+A-

Beyaz Show'a telefonla bağlanarak, "Çocuklar ölmesin" dediği için hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılan öğretmen Ayşe Çelik, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na ifade verdi.

Doğan medya grubuna ait özel bir televizyon kanalında yayınlanan Beyaz Show'a telefonla bağlanarak, "Çocuklar ölmesin" dediği için hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılan öğretmen Ayşe Çelik, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na ifade verdi. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "yetkisizlik" kararıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen soruşturma dosyasında Dicle Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Öğretmenliği bölümü mezunu olduğunu anlatan Ayşe Çelik, ifadesinde "Örgüt faaliyetlerini meşru göstermek gibi, propaganda yapmak gibi bir amacım yoktu. Çalışıyor olmasam da mesleğim öğretmenlik. Konuşmalarımın saptırıldığını ve örgüt propagandası yapmışım gibi bir hava oluşturulduğunu düşünüyorum. Kendi istediğim ve irademle yaptığım bir konuşmaydı" dedi. 

Öte yandan hakkında "Örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla soruşturma başlatılan programın sunucusu Beyazıt Öztürk'ün de ifadesinin alınacağı öğrenildi. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT