1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Aygül Bidav ve Veysel Keser Göreve Başladı

Aygül Bidav ve Veysel Keser Göreve Başladı

Aygül Bidav ve Veysel Keser Göreve Başladı
A+A-

BDP’den İpekyolu Belediye eş başkanlığına seçilen Aygül Bidav ve Veysel Keser, belediye meclis üyeleri ile birlikte göreve başladı.

 BDP’den İpekyolu Belediye eş başkanlığına seçilen Aygül Bidav ve Veysel Keser, belediye meclis üyeleri ile birlikte göreve başladı. Sabah saatlerinde beraberindeki BDP İpekyolu İlçe Başkanı Alattin Dağhan ve meclis üyeleri ile birlikte Bostaniçi eski belediye binasına gelen Bidav ve Keser, burada yüzlerce vatandaş ve belediye personeli tarafından karşılandı. Belediye hizmet konteynırları önünde bekleyen vatandaşlarla bir araya gelen Bidav ve Keser, seçimde kendilerine destek ve katkı sunan herkese teşekkür ettiler. Bundan sonra siyasi kimliklerini bir kenara bırakarak hizmet için çalışacaklarını ifade eden Bidav, kendilerinin bu seçimlere referandum gözüyle baktıklarını ve tüm çalışmalarını bu şekilde sürdürdüklerini söyledi. Kürt halkının 30 Mart’ta iradesine güçlü bir şekilde sahip çıktığını belirten Bidav, “Kürt halkı bu seçimleri onur meselesi haline getirerek gece gündüz demeden canla başla çalıştı, emek verdi, mücadele etti. 3 ay boyunca her türlü zorluğa rağmen çalışmaktan usanmadı. 30 Mart’ta bu mücadelenin, bu çabanın emeği boşuna gitmedi, rekor bir oyla Van’da İpekyolu dahil 12 belediyeyi kazandık. Bu başarı halkımızın başarısıdır. Bu belediyelerde halkımızın belediyeleri olacak” dedi.


Bugünden itibaren İpekyolu’nda hizmete başladıklarını ifade eden Bidav, “Bugünden itibaren çalışmalarımıza başladık. Halkımıza hizmetin en güzelini götürmek için canla başla çalışacağız. Bir kez daha seçim sürecinde bizlere destek veren, katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. Bizlere oy veren vermeyen tüm halkımızın hizmetkarı olacağımızı buradan belirtmek istiyoruz. Yine bugünden itibaren siyasi kimliğimizi bir tarafa bırakıp, sadece hizmet için çalışacağımızın tüm Van halkının bilmesini istiyoruz” diye konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT