1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aydınlı Arıcılara Arı Hijyeni Ve Arı Biti Konusunda Konferans Verilecek

Aydınlı Arıcılara Arı Hijyeni Ve Arı Biti Konusunda Konferans Verilecek

Aydınlı Arıcılara Arı Hijyeni Ve Arı Biti Konusunda Konferans Verilecek
A+A-

Türkiye'nin en önemli bal üretim merkezlerinin başında gelen Aydın'da sektörün en önemli sorunu olan Varroa (Arı Biti) ile başlatılan mücadele kapsamında arıcılara yönelik konferans tertip edildi. 23

Türkiye'nin en önemli bal üretim merkezlerinin başında gelen Aydın'da sektörün en önemli sorunu olan Varroa (Arı Biti) ile başlatılan mücadele kapsamında arıcılara yönelik konferans tertip edildi. 23 Şubat Cumartesi günü düzenlenecek Arı Biti ve Arı Hijyeni konusundaki konferansa konuşmacı olarak Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Aydın'ın katılacağı belirtildi.
Aydın Arı Yetiştiricileri Birliği olarak üyelerin bilimsel olarak da gelişmesi için çeşitli aktiviteler düzenlediklerini belirten Birlik Başkanı Zeki Altın, 23 Şubat Cumartesi günü İl Kültürü Müdürlüğü Salonu'nda düzenlenecek konferansa tüm arıcıları beklediklerini ve arıcılığa merak duyan Aydınlıların da katılabileceğini söyledi. Konusunda uzman ve Dünya arıcılığında söz sahibi olan Aydın'ın yetiştirdiği önemli bir bilim adamı Prof. Dr. Levent Aydın'ın sektördeki son gelişmeleri arıcılarla paylaşacağı belirtildi. Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Aydın'ın birikimlerini arıcılarla paylaşacağı bu konferansı önemsediklerini ve varroa ile mücadele ve arı hijyeninin öneminin her geçen gün arttığını belirten Aydın Arı Yetiştiricileri Birliği başkanı Zeki Altın, "Arıya en çok zararı veren Varroa (Arı Biti)'ne karşı etkin mücadele gerekiyor. Dünya arıcılığını tehdit eden bu zararlı, maalesef yerli arcılarımızın da korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Geçen yıl düzenlediğimiz konferans oldukça faydalı oldu. Bu yıl da sezon öncesi Aydınlı arıcılarımızı hem gelişmeler hem de varroa mücadelesi ile ilgili bilgilenmesini arzu ediyoruz" diye konuştu.
(İK)

18.02.2013 16:20:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT