1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aydın'dan 40 Bin İmza Yola Çıktı

Aydın'dan 40 Bin İmza Yola Çıktı

Aydından 40 Bin İmza Yola Çıktı
A+A-

Memur-Sen Konfederasyonu olarak 'Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İstiyoruz' diyerek başlattığı 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza' kampanyası sona erdi. Başlangıçta belirlene 10 milyon imza hedefinin üstün

Memur-Sen Konfederasyonu olarak 'Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İstiyoruz' diyerek başlattığı 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza' kampanyası sona erdi. Başlangıçta belirlene 10 milyon imza hedefinin üstüne çıkılırken, tamamlanan kampanyada toplanan imzalar Memur Sen genel merkezine gönderildi. Aydın'dan da 40 bin geçen imza Memur Sen Genel Merkezi'ne gönderdi.
Konu ile ilgili olarak Memur Sen'e bağlı sendikaların başkanlarıyla birlikte basın toplantısı düzenleyen Memur Sen Aydın İl Başkanı Baki Karaer, 40 bin imzayı geçtikleri için mutluluk duyduklarını ifade etti.
Açıklamasına 'Darbecilerini yargılayan Türkiye, darbe anayasasıyla yönetilme, hatta darbe anayasasında bile yer almayan kılık-kıyafet yönetmeliği ile kamu görevlilerinin özgürlüklerini kısıtlaması ayıbından kurtulmalıdır' sözleriyle başlayan Karaer, " Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü ve memur sendikaları konfederasyonu olarak üzerimize düşeni yaptık. Milletimizin yasakların kaldırılmasına yönelik taleplerini, imza kampanyamızla Sayın Başbakan'a iletiyoruz. Bundan sonra sorumluluk hükümetindir, TBMM'nindir, siyaset kurumunundur. Kampanyayı başlattığımız ilk günden itibaren milletimizin ilgisi, bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Halktan karşılık bulacağına inandığımız kampanyamızın beklentimizin üzerinde ilgi görmesi, ne kadar doğru bir iş yaptığımızın da göstergesi olmuştur" dedi.
Yönetmeliklerle ve kısmi düzenlemelerle tam demokratikleşmenin sağlanamayacağının açık olduğunu ifade eden Karaer, " Memur-Sen olarak, 12 Eylül referandumuyla başlayan demokratikleşme hamlesinin yeni anayasa ile sürmesi gerektiğini dile getirmiştik. TBMM'de yeni anayasa konusunda bir uzlaşı olmadığını görmek, milletimiz gibi bizleri de üzmektedir. Seçim vaadi olan yeni anayasa konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeyenleri milletimiz, bir sonraki seçimde affetmeyecektir. Memur-Sen olarak mevsimsel iyileştirmeler yerine, kalıcı ve anayasa güvencesiyle getirilen demokratikleşme ve özgürlüklerden yana taraf olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz. Temel hak ve özgürlükler kişilerin inisiyatif ve lütfuyla kullanılan hakka dönüşmemelidir. Hak ve özgürlükler, yasalarla ve anayasayla teminat altına alınmalı, en temel hakların kullanımı, bir minnet borcu doğurmamalıdır"şeklinde konuştu.
Milletin özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kamyanyası'na katılarak üzerine düşeni yaptığını söyleyen Karaer sözlerini şöyle tamamladı: "Memur-Sen olarak bizler de, üyelerimize, ülkemize karşı bir sorumluluğumuzu daha yerine getirmiş olmanın vicdani rahatlığını yaşıyoruz. Bu kampanya sürecinde bize destek olan bütün kişi ve kurumlara da ayrıca teşekkür ederiz"
(GY-SK-İK)

15.02.2013 13:33:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT