1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aydın'da Yılbaşı Kuryemişçilere Yaradı

Aydın'da Yılbaşı Kuryemişçilere Yaradı

Aydında Yılbaşı Kuryemişçilere Yaradı
A+A-

Aydın'da yılbaşı kuruyemişçilere yaradı. Sabahın erken saatlerinden itibaren bir çok esnaf yeni yıl için tezgahlarını süslerken, en fazla yoğunluk kuruyemişçilerde yaşandı. Artan satışlar nedeniyle yü

Aydın'da yılbaşı kuruyemişçilere yaradı. Sabahın erken saatlerinden itibaren bir çok esnaf yeni yıl için tezgahlarını süslerken, en fazla yoğunluk kuruyemişçilerde yaşandı. Artan satışlar nedeniyle yüzü gülen kuruyemişçiler, müşteriler arasında sıra kavgası yaşanmaması için mağazalarda sıra sistemi oluşturdu.
Yeni yıla saatler kala, Aydın'da sabahın erken saatlerinden itibaren çarşı ve pazarda gözle görünür bir hareketlilik yaşandı. Yeni yıla evinde dost ve akrabaları ile geçirmek isteyenler kuruyemişçilere akın etti. Geleneksel olarak yılbaşı gecelerinde kuruyemiş yediklerini belirten vatandaşlar, yılbaşı gecesini evde televizyon başında bu şekilde kendilerine ziyafet çekerek değerlendirdiklerini belirttiler.
Saatte yaklaşık 750 kişinin alışveriş yaptığı Tuğba Kuruyemiş Aydın merkez Mağazasında alışveriş yapmak için sırada bekleyen müşterilerden Minegül Çobanoğlu, yaklaşık 10 dakikadır sırada beklediğini yeni yıl dolayısıyla kuruyemiş mağazasında uzun kuyruk olduğunu belirtti.
Yılbaşı hazırlıklarına önceden hazırlandıklarını ve ülke genelinde yılbaşı geceleri kuruyemiş tüketimin çok yoğun olduğunu belirten Tuğba Kuruyemiş Aydın Bölge Müdür Yardımcısı Ayhan Çelik, yaşanan yoğunluğun kendilerini memnun ettiğini söyledi. Çekirdek, fındık, fıstık gibi kuruyemişlerin yanında özel ürünler de hazırladıklarını kaydeden Çelik, "Sabahın erken saatlerinden itibaren yoğunluk yaşıyoruz. Tuğba Kuruyemiş olarak Aydın'ın milli ürünü kuru incirle ilgili özel ürünler de hazırladık. Sabah saatlerinde başlayan yoğunluğun akşama kadar devam etmesini bekliyoruz" diyerek herkesin yeni yılını kutladı.
(İK)

31.12.2012 15:33:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT