1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aydın'da Yağış Ve Fırtına Uyarısı

Aydın'da Yağış Ve Fırtına Uyarısı

Aydında Yağış Ve Fırtına Uyarısı
A+A-

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Aydın ve ilçelerinde bu akşam saatlerinden itibaren etkili olması beklenen kuvvetli yağış ve fırtınaya karşı vatandaşları uyardı. Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü B

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Aydın ve ilçelerinde bu akşam saatlerinden itibaren etkili olması beklenen kuvvetli yağış ve fırtınaya karşı vatandaşları uyardı.
Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi Müdürlüğünden yapılan uyarıda, "Bu akşam saatlerinden itibaren etkili olarak fırtına ile birlikte Kıyı Ege'de başlayacak kuvvetli yağışların gece saatlerinden itibaren tüm bölgeyi etkisi altına alması bekleniyor. Genellikle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Ege Bölgesi genelinde olduğu gibi Aydın ve ilçelerinde de metrekareye 20-50 kilogram civarında gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Kuvvetli Fırtına ve Çok Kuvvetli Sağanak yağışın oluşturacağı olumsuz şartlara, Ani Sel, Su Baskını, Taşkın, Direk ve Ağaç Devrilmesi, Çatı Uçması-Soba/Gaz Zehirlenmeleri Risklerine karşı vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olması gerekmektedir" denildi.
(MB-İK)

05.12.2012 15:38:34 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT