1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aydın'da Kuvvetli Yağış Geri Geliyor

Aydın'da Kuvvetli Yağış Geri Geliyor

Aydında Kuvvetli Yağış Geri Geliyor
A+A-

Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı hava kütlesinin etkisine girecek olan Ege Bölgesi'nde beklenen kuvvetli yağışların Aydın'da da etkili olacağı belirtildi. Meteoroloji İşleri Genel Müdü

Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı hava kütlesinin etkisine girecek olan Ege Bölgesi'nde beklenen kuvvetli yağışların Aydın'da da etkili olacağı belirtildi.
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Aydın'ın büyük bir bölümünde etkili olması beklenen kuvvetli yağış nedeniyle uyarıda bulundu. Konuyla ilgili olarak Aydın Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erkan Uyarı merkezinden yapılan açıklamaya göre; Ege Bölgesi, bugün öğle saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı hava kütlesinin etkisine girecek. Çanakkale, İzmir, Aydın, Manisa ve Balıkesir il genelinde yağışların kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde gerçekleşmesi beklenmektedir. Kuvvetli yağışla birlikte rüzgarın hamlesinin 40-60 km/saat hızına ulaşması bekleniyor. Vatandaşlarımızın kuvvetli rüzgar ile birlikte gök gürültülü sağanak yağış nedeniyle meydana gelebilecek tüm olumsuzluklar a karşı dikkatli ve tedbirli olması germektedir. Ani sel ve su baskını, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi yaşanabileceği gibi ulaşımda da aksamalar yaşanabilir" denildi.
(MB-İK)

19.02.2013 13:27:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT