1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aydın'da Çiftçi Eğitimleri Devam Ediyor

Aydın'da Çiftçi Eğitimleri Devam Ediyor

Aydında Çiftçi Eğitimleri Devam Ediyor
A+A-

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 2013 yılında da 'Pamuk Hasat Makinesi' ve 'Biçerdöver Operatör' kurslarını sürdürecek. Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksal, 2013 yıl

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 2013 yılında da 'Pamuk Hasat Makinesi' ve 'Biçerdöver Operatör' kurslarını sürdürecek.
Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksal, 2013 yılında açılacak 'Pamuk Hasat Makinesi' ve 'Biçerdöver Operatör' kursları hakkında bilgi verdi. Köksal, "Aydın ilimizde pamuk ekim alanlarının fazla olması ve hasadın da makine ile yapılması nedeniyle; hasadın daha düzgün, daha kaliteli ve en az kayıpla yapılabilmesi için; ayrıca taneli ürünlerin hasadının da aynı amaçlar doğrultusunda yapılabilmesi için 'Operatör Yetiştirme Kursları' açılacak. Kurslara katılmak isteyenlerin 4 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı aslı ve 3 adet fotokopisi, diploma aslı ve 3 adet fotokopisi, Cumhuriyet Savcılığından sabıka kaydı ve fotokopisi, ikametgah ve 3 adet fotokopisi ile müracaat etmeleri gerekmektedir" dedi.
Aydın'da 2013 yılında açılacak olan 'Pamuk Hasat Makinesi' ve 'Biçerdöver Operatör' kurslarının programı ise şöyle:
Pamuk Hasat Makinesi Kursu (07-24 Ocak 2013)Osmanbükü Köyü/İncirliova
Pamuk Hasat Makinesi Kursu (28 Ocak-14 Şubat 2013)Işıklı Köyü/Aydın
Biçerdöver Operatör Kursu (18 Şubat-7 Mart)Işıklı Köyü/Aydın
(MB-İK)

04.01.2013 13:12:35 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT