1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aydın'da Çatı Yangını

Aydın'da Çatı Yangını

Aydında Çatı Yangını
A+A-

Aydın'da sabah saatlerinde bir apartmanın çatısında çıkan yangın çevre sakinlerini korkuttu. İtfaiye ekiplerinin anında müdahalesi ile yangın katlara sıçramadan söndürülürken polis yangınla ilgili sor

Aydın'da sabah saatlerinde bir apartmanın çatısında çıkan yangın çevre sakinlerini korkuttu. İtfaiye ekiplerinin anında müdahalesi ile yangın katlara sıçramadan söndürülürken polis yangınla ilgili soruşturma başlattı.
Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Meşrutiyet Mahallesi Tuna Caddesi 49 numarada bulunan Kartepe Apartmanının çatısında izolasyon çalışması yapan ustalar kaynak yaptığı sırada çıkan kıvılcım çatıyı tutuşturdu. Kısa sürede büyüyen ateş daha sonra çatıyı yakmaya başladı. Çatıdan dumanların yükseldiğini gören çevre sakinleri durumu 110 İtfaiye ekiplerine bildirerek yardım istedi. Merdivenli araçlarla çatıdaki yangına müdahale eden itfaiye ekipleri kısa sürede yangını söndürürken, polis yangınla ilgili ustaların ifadesini aldı.
Ev veya iş yerlerinde tadilat çalışmaları yapıldığı sırada çıkan yangınların önemli bir bölümünün gerekli önlem alınmadan yapılan kaynak ya da demir kesme işlemlerinden kaynaklandığını belirten Aydın İtfaiye Müdürü Serdar Adanaır, özellikle kaynak yapılırken çevrede yanıcı madde bulunamaması gerektiğini belirtti.
(İK)

04.02.2013 10:54:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT