1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aydın'da Brucella İle Mücadele Devam Ediyor

Aydın'da Brucella İle Mücadele Devam Ediyor

Aydında Brucella İle Mücadele Devam Ediyor
A+A-

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Brucella hastalığı ile mücadelesini il genelinde aralıksız olarak sürdürüyor. Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksali Brucella hastalığ

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Brucella hastalığı ile mücadelesini il genelinde aralıksız olarak sürdürüyor.
Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksali Brucella hastalığı ile mücadele çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada, "Ülkemizde yaygın olarak görülen ve yetiştiricilerimizin ekonomik kayıplarına neden olmasının yanında sürdürülebilir hayvancılığımıza da olumsuz etkiler yapan Brusella, hem hayvan sağlığını hem de halk sağlığını tehdit eden önemli bir zoonoz yani hayvanlardan insanlara geçen hastalıktır. Sadece hayvanların verimini düşürüp, sağlıklarını tehdit etmekle kalmayan, aynı zamanda insan sağlığı için de ciddi riskler oluşturan bu tehlikeli hastalıkla mücadele için 'Brusellanın Konjuktival Aşı İle Kontrol ve Eradikasyonu Projesi' kapsamında ilimizde bulunan damızlık dişi ve erkek sığırların aşılanması ile ilgili çalışmalar hızla devam etmektedir" dedi.
(MB-İK)

09.02.2013 10:38:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT