1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aydın Ziraat Odası Başkanı Posacı: Baraj Havzası Muaf Tutulmalı

Aydın Ziraat Odası Başkanı Posacı: Baraj Havzası Muaf Tutulmalı

Aydın Ziraat Odası Başkanı Posacı: Baraj Havzası Muaf Tutulmalı
A+A-

Aydın Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı, su kuyularının ruhsatlandırılması ve su kuyularına ön yüklemeli uzaktan kontrollü su sayacı takılması zorunluluğunun 3 yıl süre ile ertelenecek olmasının çiftçi

Aydın Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı, su kuyularının ruhsatlandırılması ve su kuyularına ön yüklemeli uzaktan kontrollü su sayacı takılması zorunluluğunun 3 yıl süre ile ertelenecek olmasının çiftçiyi sevindirdiğini belirterek uygulamadan baraj havzasındaki yerlerin muaf tutulması gerektiğini söyledi.
Aydın Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı, su kuyularına takılması ön görülen sayaçların çiftçiye ayrı bir masraf oluşturacağını ve zor durumda olan çiftçinin şu anda bunu karşılayacak ekonomik gücü olmadığını belirten Posacı, uygulamanın 3 yıllığına ertelenecek olmasının sevindirici olduğunu belirtti. Posacı, "Özellikle dar gelirli çiftçilerimiz için önemli derecede yük getiren uygulamanın ertelenmiş olması sevindirici. Geçimini sadece tarım ile sağlayan üreticilerimiz ve çiftçilerimiz sayaçların takılması ve kullandıkları suların ücretlendirilmesi ile biraz daha fazla sıkıntı yaşayacaklardı. Bu karar ile en azından 3 yıllık gibi bir zaman dilimi kazanıldı. Konya'da yaşananlara baktığımızda kuyulara sayaç takılması işlemi gelecek açısından önemli. Ancak konuyu Aydın gibi baraj havzası içerisindeki bölgelerden bakarsak uygulama çiftçiye ek bir maliyet getiren uygulama. Aydın baraj havzasında yer alan bir bölge. Ve kuyu sayısı fazla değil. Bu nedenle 3 yıl sonra da olsa baraj havzasındaki yerlerin bu uygulamadan muaf tutulması gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.
(İK)

12.02.2013 10:02:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT