1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aydın Ticaret Borsası Girişimcilik Eğitimi İçin Başvuruları Bekliyor

Aydın Ticaret Borsası Girişimcilik Eğitimi İçin Başvuruları Bekliyor

Aydın Ticaret Borsası  Girişimcilik Eğitimi İçin  Başvuruları Bekliyor
A+A-

Aydın Ticaret Borsası ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilmesi planlanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için başvurular bekleniyor. Aydın Ticaret Borsası Başkanı Adnan Bosnalı; yaptığı açıklam

Aydın Ticaret Borsası ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilmesi planlanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için başvurular bekleniyor.
Aydın Ticaret Borsası Başkanı Adnan Bosnalı; yaptığı açıklamada, "Kendi işini kurmak isteyen, bunun için cesareti ve iş fikri olan ancak desteklenmesi gereken girişimcilerimizin KOSGEB 'in girişimcilik desteğinden faydalanmalarını istiyoruz. Amacımız kendi işini kurmak isteyen girişimcilerimizin önünü açmak il ekonomimize katkı sağlamak ve istihdam sağlamaktadır. İş fikri olan, KOSGEB 'in desteklediği sektörler arasında bulunan girişimcilerimizin başvurularını alarak,30 kişilik grubun oluşturulması neticesinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimimiz başlayacaktır. Katılmak isteyenler için müracaatlar 11 Şubat Pazartesi ile 25 Şubat Pazartesi günleri arasında Borsamız Arge-Proje-Kalite Birimimize yapılacaktır. Ücretsiz olan ve Mart Ayı içerisinde gerçekleşmesi planlanan eğitimde toplam 30 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verilecektir. KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarı ile tamamlayan girişimciler KOSGEB Mevzuatı çerçevesinde Yeni Girişimci Desteğinden yararlanma şansı kazanacaklardır. Kurs yeri,saati ve detayları başvuruların değerlendirilmesinden sonra kesinleşecek olup kendi işini kurmak isteyen girişimcilerimizin Borsamıza müracaat etmelerini bekliyoruz" dedi.
(MB-İK)

08.02.2013 16:16:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT