1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ay-yıldızlı Düveye Yoğun İlgi

Ay-yıldızlı Düveye Yoğun İlgi

Ay-yıldızlı Düveye Yoğun İlgi
A+A-

Çorum'un Osmancık ilçesinde üzerinde ay-yıldız olan 27 aylık düve ilgi odağı oldu. Çiftlikler Mahallesi'nde hayvancılık yaparak geçimini sağlayan İlhami Özüdoğru (38) adlı çiftçi, ay-yıldızlı düves

Çorum'un Osmancık ilçesinde üzerinde ay-yıldız olan 27 aylık düve ilgi odağı oldu.
Çiftlikler Mahallesi'nde hayvancılık yaparak geçimini sağlayan İlhami Özüdoğru (38) adlı çiftçi, ay-yıldızlı düvesinin ilgi odağı olmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti. Düveyi satın almak için çok sayıda kişinin talip olduğunu dile getiren Özüdoğru, düvesini satmak taraftarı olmadığını dile getirerek, "Doğumundan beri kendi ellerimizle büyüttüğümüz hayvanımızın sırtındaki, küçükken çok az belirgin vaziyette olan ay yıldız figürü, gün geçtikçe şekil aldı, bu hale geldi. Ailece aldığımız karar ile manevi değerimizi üzerinde taşıyan hayvanımızı satma taraftarı değiliz" dedi.
Özüdoğru'nun 10 yaşındaki oğlu Alişan Özüdoğru da babasının düvelerini satmasından yana olmadıkları dile getirerek "Babam bu manevi değeri olan hayvanımızı satmaya kalkışsa bile biz ona engel oluruz. Bizim bayrağımızı üzerinde taşıdığı için ona ayrı bir değer veriyoruz" dedi.
(İK-BÖ-Eİ-Y)

02.02.2013 19:00:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT