1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Avşapor Kulübü Başkanı Akın Çolak:

Avşapor Kulübü Başkanı Akın Çolak:

Avşapor Kulübü Başkanı Akın Çolak:
A+A-

Balıkesir Amatör Ligi'nde mücadele eden Avşaspor bütün maçlarını deplasmanda oynuyor. Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından kendi sahasında maç oynanmasına izin vermemesinde

Balıkesir Amatör Ligi'nde mücadele eden Avşaspor bütün maçlarını deplasmanda oynuyor.
Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından kendi sahasında maç oynanmasına izin vermemesinden dolayı kulüp olarak 18 maçın tümünü deplasmanda oynamak zorunda kaldıklarını dile getiren Avşaspor Kulüp Başkanı Akın Çolak, Balıkesir ASKF'ye maçları kendi sahalarında oynamak istediklerini defalarca iletmelerine rağmen bu taleplerinin değerlendirilmediğini söyledi. Her yıl 18 maç için deplasmana gittiklerinin bunun kendilerine maç başı yaklaşık bin lira olduğunu ifade eden Çolak, "Maç için sponsor bulamıyoruz. Vatandaşlar kulübe yardım için bir takvim dahi almıyorlar. Hal böyleyken biz tüm maçlarımızı ada takımı olduğumuz için deplasmanda oynuyoruz. Böyle giderse parasızlıktan maçlara çıkamayacağız" diyerek kendilerine verdiği destekten dolayı İl Genel Meclisi Üyesi İsmet Koçyiğit'e teşekkür etti.
Çelikspor-Avşaspor maçı sonrasında futbolculara yemek veren CHP Balıkesir il genel meclisi üyesi İsmet Koçyiğit ise yaptığı açıklamada, kendisinin de geçmişte amatör spor kulüplerinde yer alarak futbol oynadığını belirterek, "Ben bütün spor kulüpleri için mücadele edip onlara elimden geldiği kadarıyla katkı sağlamaya çalışıyorum. Bu geçler her maça gitmek için adadan Bandırma'ya veya diğer ilçelere gidiyorlar. Maça çıkana kadar zaten yollarda yoruluyor. Sonrasında maça çıkıp o yorgunluk ile aynı eziyeti tekrar geri dönmek için yaşıyorlar. Böylelikle yaptıkları spor eziyete dönüşüyor. Bu konuda gerekli destek verilmeli çünkü kulüp kapanma noktasında geldi. Avşa Belediyesinin ekonomik durumu bellidir. Yapılan yardımlar yeterli olmadığından Avşaspor şahsıma sorunlarını ileterek çözüm bulmam yönünde talepleri oldu" dedi. Koçyiğit, Şubat ayı içerisinde yapılacak olan İl Genel Meclisi Toplantısında konuyu gündeme getireceğini ifade ederek, Avşaspor kulübü için Balıkesir Valisi Ahmet Turan ile görüşerek bu sorunu şahsen ileteceğini söyledi.
(TK)

29.01.2013 16:59:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT