1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Avrupalı Gençler Mardin'den Dünya İçin Barış İstedi

Avrupalı Gençler Mardin'den Dünya İçin Barış İstedi

Avrupalı Gençler Mardinden Dünya İçin Barış İstedi
A+A-

İspanya, Litvanya, Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan'dan gelerek Mardin'de yaşadıkları güzelliklerle ilgili ülkelerine mesaj yollayan 25 genç, Mardin'deki hoşgörü ortamının bütün dünyaya yayılması te

İspanya, Litvanya, Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan'dan gelerek Mardin'de yaşadıkları güzelliklerle ilgili ülkelerine mesaj yollayan 25 genç, Mardin'deki hoşgörü ortamının bütün dünyaya yayılması temennisinde bulundu.
Anadolu Hoşgörü Hareketi Gençlik Grubu tarafından hazırlanan ve Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türk Ulusal Ajansı tarafından da desteklenen 'Tolerance Vs. Violence For Europe EU YIA Program, Action 1.1 Project' projesi kapsamında Avrupalı gençler Mardinli gençlerle 8 gün geçirdi. İspanyol, Litvanyalı, Bulgaristanlı, Romanyalı ve Yunanistanlılarında aralarında olduğu beş farlı Avrupa ülkesinden gelen 25 genci Mardi'nde bulunan Uluslararası Sürdürülebilir Kalkınma Derneği'ne üye gençler ağırlayıp, kentin kültürel zenginliği ve hoşgörü ortamıyla ilgili ortak atölye çalışmalarında bulundu. Proje hakkında bilgi veren Anadolu Hoşgörü Hareketi üyesi gençler, projenin sürdürülebilirliği açısından daha fazla desteğe ihtiyaçları olduklarını belirterek bu konuda Mardin'e gönül veren herkesi destek olmaya davet etti.
(İA-YRT-AŞ-Y)

25.12.2012 15:01:33 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT