1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Avcı Değil Savaşçı

Avcı Değil Savaşçı

Avcı Değil Savaşçı
A+A-

Antalya'da, koruma altında bulunan bir dağ keçisini avlayıp daha sonra başında çektirdiği fotoğrafları sosyal paylaşım sitesinde paylaşan avcı, jandarma tarafından gözaltına alındı. Avcının evinde yap

Antalya'da, koruma altında bulunan bir dağ keçisini avlayıp daha sonra başında çektirdiği fotoğrafları sosyal paylaşım sitesinde paylaşan avcı, jandarma tarafından gözaltına alındı. Avcının evinde yapılan aramada çeşitli modellerde çok sayıda silah ve mermi ele geçirildi.
Olay, Finike ilçesinde yaşandı. Demre Milli Parklar ve Doğal Hayatı Koruma Müdürlüğü görevlileri, D.G isimli kişinin koruma altındaki avladığı dağ keçisinin fotoğrafını sosyal paylaşım sitesinde paylaştığını fark etti.
Görevlilerin durumu Finike İlçe Jandarma Komutanlığı'na haber vermesiyle D.G'nin Hasyurt beldesi Kolaklar Mahallesindeki evinde arama yapıldı.
Aramada 1 toplu tabanca, 2 mavzer tüfek (yivli piyade tüfeği), 1 tüfek üzerine takılan dürbün ve aparatı, 1 havalı tüfek, 1 otomatik av tüfeği, 1 mermi takozu, 3 mesafe uzatıcı namlu aparatı, 1 tek kırma av tüfeği, 1 çift kırma av tüfeği, 1 çatal ayak, 325 av fişeği, 222 mavzer fişeği, 169 tabanca fişeği ele geçirildi. Silah ve fişeklere el konuldu.
Adliyeye sevk edilen D.G, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
(İA-HO-Y)

27.01.2013 16:14:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT