1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Av. Erden: \"Mahkeme Siyasi Karar Verdi\"

Av. Erden: \"Mahkeme Siyasi Karar Verdi\"

Av. Erden: \Mahkeme Siyasi Karar Verdi\
A+A-

Van KCK davasında Avukat Müjde Tozbey Erden kararın siyasi olduğunu söyledi.

 

.

 

Van KCK davasının bugün görülen karar duruşmasında Edremit Belediye BaşkanıAbdulkerim Sayan ve Özalp Belediye Başkanı Murat Durmaz tahliye edilirken Van Belediye Başkanı Bekir Kaya'nın da aralarında bulunduğu tutuklu sekiz sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi. Dava 22 Şubat'a ertelendi.

Aralarında Van Belediye Başkanı Kaya'nın da bulunduğu 10'u tutuklu 13 sanığın yargılandığı Van KCK davasının dördüncü gününde karar açıklandı.

Cumhuriyet Savcısı Recep Bakırcı tutukluların tutukluluk halinin devamını istedi.

Mahkeme Edremit Belediye Başkanı Abdulkerim Sayan ve Özalp Belediye Başkanı Murat Durmaz'ın tahliyesine, tutuklu sekiz sanığın ise tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Avukat Müjde Tozbey Erden bianet'e yaptığı açıklamada suçlamalara dair delillerin olmadığını ve mahkemenin siyasi karar verdiğini söyledi.

"Davanın siyasi dava olduğu açık. İçişleri Bakanı KCK operasyonları artacak demişti. Ondan sonra da Erdoğan, 'Van Belediyesi'ni istiyorum' açıklaması yaptı. Birkaç hafta sonra da belediye başkanımız tutuklandı.

"Halkın yüzde altmışının oyunu alan Van Belediye Başkanı, kendisine yönelik birçok suçlamaya dair delil olmamasına rağmen cezaevinde.

"Delil olarak Newroz'u göstermişler. Newroz buranın kültürel ve tarihsel şenliği.

"Vanspor'un maçında kendisine yapılan saldırı nedeniyle yaptığı basın açıklamasında halkı kışkırttığı söyleniyor. Ama insanları kışkırttığına dair delil yok.

"Biz Bekir Kaya'nın barışı getirmeye çalıştığından, Van için önemli olduğundan bahsettik. Van'daki üçüncü depremin belediye başkanının tutuklanması olduğunu söyledik. Ama mahkeme siyasi karar verdi." BİANET

A+A-

HABERE YORUM KAT