1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Av. Cumhur Keskin Mezarı Başında Anıldı

Av. Cumhur Keskin Mezarı Başında Anıldı

Av. Cumhur Keskin Mezarı Başında Anıldı
A+A-

Van'da uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen 18. Dönem SHP Hakkari Milletvekili Av. Cumhur Keskin, ölümünün 13. yıl dönümünde mezarı başında anıldı. 14 Ocak 2000 tarihinde Van'da uğradığı menfur

Van'da uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen 18. Dönem SHP Hakkari Milletvekili Av. Cumhur Keskin, ölümünün 13. yıl dönümünde mezarı başında anıldı.
14 Ocak 2000 tarihinde Van'da uğradığı menfur bir saldırıda hayatını kaybeden Keskin, ailesi, yakınları ve sevenleri tarafından Dağgöl Mahallesi Kalealtı Aile mezarlığında kabri başında anıldı. Hakkari ilinin yetiştirdiği nadide insanlardan, Türkiye'nin sayılı hukukçularından ve bölgenin de sevilen, sayılan bir aydınlık insan Av. Cumhur Keskin'in ağabeyi A. Hekim Keskin, Av. Keski'nin mezarı başında gözyaşı döktü. A. Hekim Keskin, "Bugün burada Av. Cumhur Keskin'i ölümünün 13. yılında mezarı başında anıyoruz. Ağabeyimiz Abdurrahman Keskin de bugün yapılacak anma günü için hazırlık yapıyordu. Ancak Cumhur'un ölüm yıl dönümüne bir gün kala geçirdiği kalp krizi sonucu o da hayatını kaybetti. Bugün burada iki üzüntüyü birlikte yaşıyoruz. Bizleri bu soğuk ve dondurucu havada yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.
Anma törenine çok sayıda vatandaş katıldı. Yapılan duaların ardından mezara gelenlere ikramlar yapıldı.
(FT-MET-Y)

14.01.2013 17:07:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT