1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. ATT ve Paramediklere eğitim

ATT ve Paramediklere eğitim

ATT ve Paramediklere eğitim
A+A-

Van Sağlık Müdürlüğü, ‘Acil Hekimliği Sertifika Programı’ kapsamında Van ve Hakkari’de görev yapan acil tıp teknikeri (ATT) ve paramediklere ‘Temel Modül Eğitimi’ verdi.

Van Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği bünyesinde düzenlenen eğitimler, teorik ve pratik olmak üzere iki kısımda verildi.

Eğitimler öncesi konuşan İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Bengü Aras, Acil Hekimliği Sertifika Programı kapsamında verilen eğitimlerin önemine değinerek, acil tıp teknikeri ve paramediklerin her zaman için bilgilerini yenilemeleri konusunda işini ciddiye alınması gerektiğini belirtti. Aras, 112 çalışanları olarak gelen acil çağrılar doğrultusunda vakalara ilk müdahalenin acil tıp teknikerleri ve paremediklerin yaptığına dikkat çekerek, bu anlamda alınan her eğitimin faydalı olacağını sözlerine ekledi.

İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen eğitime Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Bengü Aras, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Ümit Şanlı, Halk Sağlığı Şube Müdürü Yunus Akıncı, SAKOM sorumlusu Ömer Faruk İlhan, eğitimcilerden Aysel İlhan ve M. Numan Kaya da katıldı.

Sağlık çalışanlarının yoğun katılım gösterdiği eğitim, düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT