1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ato Seçimlerine Doğru

Ato Seçimlerine Doğru

Ato Seçimlerine Doğru
A+A-

Adana Ticaret Odası seçimlerinin 9 Şubat tarihinde Meslek Komiteleri üyelikleri seçimleri ile başlayacağı, Mart ayında ise Yönetim Kurulu'nun görev paylaşımı yapması ile tamamlanacağı bildirildi. İ

Adana Ticaret Odası seçimlerinin 9 Şubat tarihinde Meslek Komiteleri üyelikleri seçimleri ile başlayacağı, Mart ayında ise Yönetim Kurulu'nun görev paylaşımı yapması ile tamamlanacağı bildirildi.
İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Şube Başkanı Elif Doğan Türkmen, Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şube Başkanı Bilal Nadir Gök, Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Başkanı Tamer Gülcan, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Şube Başkanı Deniz Köse'yi ATO'ya davet ederek seçim süreci konusunda bilgilendiren ATO Başkanı Ali Gizer, seçimler sonrasında Adana'yı geleceğe taşıyacak bir yönetimin işbaşına gelebilmesi konusunda tüm sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düştüğünü söyledi.
Başkan Yardımcısı Atila Menevşe de, "Meslek Komiteleri mesleki sorunları ortaya çıkarabilecek ve çözümüne yönelik çalışmalar yapacak en önemli oluşumlardır. Çünkü her grup kendi sektörüne sahip çıkarsa iş dünyasının önündeki sorunlar daha kolay ve hızla çözüme kavuşabilir. Bunun için de önümüzdeki dönemde daha donanımlı insanlarımızı Oda yönetiminde görmeyi arzuluyoruz" diye konuştu.
ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez seçimler öncesinde böylesine geniş katılımlı bir toplantı düzenlenmesinin ATO tarihinde ilk kez gerçekleştiğini vurguladı. Sönmez, "Siz bize başka hiçbir talepte bulunmaksızın, 'Gelin Adana için birlikte çalışalım' diyerek muhteşem bir yaklaşım gösteriyorsunuz. Doğru kişilerle doğru yerde olursanız başarı kendiliğinden gelir. Bu çerçevede elimizden gelen çabayı göstereceğimizi bilmenizi isterim" dedi.
MÜSİAD Başkanı Bilal Nadir Gök ise SİAD'ların Adana ekonomisini ve katma değerinin yükseltilebilmesi konusunda ATO çatısı altında ortak bir yürüyüş içerisinde olmalarının gerektiğinin önemini vurgularken, "ATO seçimlerinde esas olan Meslek Komiteleri listesi NACE sistemiyle sağlıklı bir şekilde yerine oturmuştur. Şimdi bize düşen görev Adana'nın bir üst lige taşınabilmesi için birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesidir" diye konuştu.
TÜMSİAD Şube Başkanı Deniz Köse de, "Aslında hepimiz Adana için güzel şeyler yapabilmenin yarışı içerisindeyiz. Bu anlamda ATO seçimlerinde Adana'yı ve Derneğimizi en iyi şekilde temsil edecek arkadaşlarımızı aday gösterebilmenin arayışı içerisinde olacağız" diye konuştu.
AGİAD Başkanı Tamer Gülcan da, NACE sistemiyle oluşturulan Meslek gruplarında yer alan kişi ve firmalarının listelerinin ATO tarafından internet ortamında yayımlanmasının son derece önemli olduğunu vurguladı. Adana'nın en büyük zenginliğinin birliktelikten geçtiğini vurgulayan Gülcan, seçimlerin en sağlıklı bir şekilde sonuçlanabilmesi konusunda ellerinden gelen tüm çabayı göstereceklerini kaydetti.
İŞKAD Başkanı Elif Doğan Türkmen de, seçimlerin ardından göreve gelecek ATO yönetiminin çalışan ve üreten insanlardan oluşmasını istediklerini ifade ederken, "Sivil toplum kuruluşlarımızın ATO şemsiyesi altında birlikte ve uyumlu bir çalışma içerisinde olmaları günümüzde son derece önemli bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu dönemde daha çok sayıda kadını ATO Meslek Komiteleri, Meclisi ve Yönetim Kurulu'nda görmek istiyoruz. Kadınlarımız ATO yönetimine renk katacak ve farklı bir ses olacaklardır" diye konuştu.
(ADN-Y)

16.01.2013 13:49:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT