1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Atlıspor'da 'güngören' Dönemi

Atlıspor'da 'güngören' Dönemi

Atlısporda güngören Dönemi
A+A-

Adana Atlıspor Kulübü Başkanlığına Namık Kemal Güngören seçildi. Adana Atlıspor Kulübü 'Olağan Genel Kurul Toplantısı kulüp binasında gerçekleştirildi. Kongreye yoğun ilgi gösterildi. Mevcut başkan

Adana Atlıspor Kulübü Başkanlığına Namık Kemal Güngören seçildi.
Adana Atlıspor Kulübü 'Olağan Genel Kurul Toplantısı kulüp binasında gerçekleştirildi. Kongreye yoğun ilgi gösterildi. Mevcut başkan Bülent Büyükiz ve Namık Kemal Güngören'in hazırlamış olduğu iki ayrı liste ile gidilen seçimde, 'Divan Başkanlığı'nı Savcı Beyazıt üstlendi. Genel kurula katılanlar arasında; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi de yer aldı.
Kulüp başkanlığına yeniden aday olan Bülent Büyükiz, 2011-2012 yılları arasındaki yatırım ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Atlıspor'un Adana'nın marka değeri olduğunun kaydeden Büyükiz, kulüp bünyesinde 4-12 yaş grubunu kapsayan 'Pony Okulu' açıldığını anlattı. Büyükiz, "Pony Okulu açmak değerli büyüğümüz, eski başkanımız, merhum Süphan Tekin'in de haliydi. Bu nedenle projeye hayata geçirmenin haklı mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.
Bu yıl Mersin'de 17.'si organize edilecek olan 'Akdeniz Oyunları' kapsamında yapılacak 'Binicilik Engel Atama Yarışmaları'na ev sahipliği yapacaklarını hatırlatan Büyükiz, bu projenin de eski kulüp başkanlarından merhum Esat Tuğberk'in hayali olduğunu vurguladı. Büyükiz, "Akdeniz Oyunları ile birlikte kulübümüze yaklaşık 5 milyon TL'lik bir yatırım yapılacak" ifadesini kullandı.
Yine '17. Akdeniz Oyunları' çerçevesinde Adana Büyükşehir Belediyesi'nce gerçekleştirilecek peyzaj çalışmalarının yanı sıra diğer çalışmalar ile de Atlıspor'a çok ciddi bir yatırım yapılacağı yorumunda bulunan Büyükiz, "Yatırımlar ile ilgili süreç devam ediyor ve bunun da nisan ayı içerisinde tamamlanmasını bekliyoruz. Atlıspor olarak 'Akdeniz Oyunları'na en iyi şekilde ev sahipliği yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
Atlıspor Kulübü'nün marka değerini arttırıp, imajını daha iyi bir noktaya taşıyabilmenin çaba ve gayreti içinde olduklarını dile getiren Bülent Büyükiz, "Biz kurumsal açıdan çok önemli çalışmalarda bulunduğumuzu düşünüyorum. Temel amacımız; kurumsal imajımızı en iyi şekilde kamuoyuna yansıtmak. Bu devlet, özel ve sivil toplum kuruluşları için bu böyle" diye konuştu.
1997 yılından bu yana Adana Atlıspor Kulübü üyesi olduğunu hatırlatan bir diğer başkan adayı Namık Kemal Güngören ise, kulübü üyeler ile birlikte yönetmek, geliştirmek ve daha iyi bir noktaya taşıma adına aday olduğunu anlattı. Güngör, atlı sporlarda altyapıyı geliştireceklerini, daha çok sayıda çocuk ve gencin bu sporu yapmasını sağlayacaklarını, böylelikle de geçmişteki başarıları tekrarlamak istediklerini belirtti.
Yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporlarının oylanarak kabul edildiği kongrede ayrıca Atlıspor Kulübü üyesi olan ve 20 yılı geride bırakanlara da bir teşekkür plaketi sunuldu. Celal Demirağ, Sefa Özler, Tayyar Zaimoğlu, İbrahim Öngen, Mehmet Eraydın, Mesut Yılmaz, Savcı Beyazıt, Mehmet Taşdelen, Ali Kıraç, Altay Uras ve Selami Güleç plaket alan isimler oldu.
Daha sonra oy verme işlemine geçildi. 3 sandıkta oy kullanılırken, toplam 529 üyesi olan Atlıspor Kulübü'nde 315 üye sandık başına gitti. Yapılan sayımların ardından da Namık Kemal Güngören 172 oy, Bülent Büyikiz ise 143 oy aldı. Güngören'in yeni yönetimde ise şu isimler yer alıyor; "Süleyman Baş, Nail Aktaş, Rıdvan Söyler, Abdullah Özdiler, Reyyan Okyay, Necati İdilman, İsmail Boyraz ve Mehmet Aytekin." Kongrenin ardından her iki başkan da el ele vererek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
(ADN-Y)

21.01.2013 10:29:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT