1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Atlasjet\'ten \"Sefer İptali\" Açıklaması

Atlasjet\'ten \"Sefer İptali\" Açıklaması

Atlasjet\ten \Sefer İptali\ Açıklaması
A+A-

Atlasjet Havayolları, dün akşam yapılması planlanan İstanbul-Van seferinin olumsuz hava şartları nedeniyle karşılıklı olarak iptal edildiğini ve yolcuların da otellere yerleştirildiğini açıkladı.Atlasjet Havayolları, dün akşam İstanbul Sabiha Gökçen-Van seferini yapan uçağın, kötü hava şartları nedeniyle Diyarbakır'a inmesiyle ilgili basında yer alan haberler üzerine bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, "İstanbul Sabiha Gökçen (SAW)'den Van 18.30 seferini yapması planlanan uçağımız hava muhalefeti nedeniyle 2 saat 15 dakika rötarlı olarak saat 20.45'te kalkışa geçmiştir. Olumsuz hava şartları nedeniyle Van'a iniş yapamayınca Diyarbakır'a gece saat 01.00 sıralarında iniş yapmak zorunda kalmıştır. Yolcuların bir kısmı İstanbul'a geri dönmek yerine karayoluyla Van'a gitmek istenildiğini ifade etmiştir. Bunun üzerine kara yolundan Van'a gitmek isteyen yolcularımız için otobüs tutulup transferleri gerçekleştirilmiş, geri kalan yolcularımız ise tekrar uçakla İstanbul'a getirilip otellere yerleştirilmiştir" denildi.

Van'dan yapılacak seferin de uçağın ulaşamaması nedeniyle iptal edildiğinin belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İptal edilen VAN-SAW 20.55 seferi için Van Havalimanı'nda bulunan ve şehir dışından gelen yolcularımız otellere yerleştirilmiştir. Şu anda olumsuz hava koşulları nedeni ile diğer havayollarının da Van uçuşları beklemededir. Van'daki kar yağışı kesilip meydan açılınca İstanbul'daki yolcularımız tekrar uçakla Van'a gönderilecektir."

A+A-

HABERE YORUM KAT