1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Atlas Sirki Çanakkale'ye Geliyor

Atlas Sirki Çanakkale'ye Geliyor

Atlas Sirki Çanakkaleye Geliyor
A+A-

Türkiye'nin ilk sirki olan 'Atlas Sirki' hafta sonunda Çanakkalelilerle buluşacak. Çanakkale Belediyesi'nin katkılarıyla Kipa otoparkı alanına kurulan sirk çadırında gösteri yapacak olan Atlas Sirk

Türkiye'nin ilk sirki olan 'Atlas Sirki' hafta sonunda Çanakkalelilerle buluşacak.
Çanakkale Belediyesi'nin katkılarıyla Kipa otoparkı alanına kurulan sirk çadırında gösteri yapacak olan Atlas Sirki, ip canbazlığı, ateşbazlık, parendebazlık, sihirbazlık, madrabazlık, akrobasi ve yüksek hava gösterileri ile Çanakkalelilerin karşısına çıkacak. Topluluğun kurucusu Servet Yalçın, "Eski Anadolu medeniyetleri ve halk şenliklerinden geleneksel gösteri sanatlarımıza aktarılan çok önemli seyirlik unsurlar vardır. Bu seyirlik sanatlarımız, canbazhanelerin köy köy, kasaba kasaba Anadolu'yu gezerek yaptıkları gösterileriyle 1970'li yıllara kadar yaşamış ve ilerleyen zamanlarda eğlence anlayışının kökten değişmesi ile tarihe karışmıştır. Kaybolan bu sanatlar üzerine toplanan belge, bilgi, minyatür, gravür ve eski fotoğraflardan yola çıkılarak oluşturulan "Atlas Sirki Seyirlik Sanatları Gösterisi" modern toplumda geçmişle geleceği birbirine sanatla bağlayan kültürel bir köprü görevi görmektedir" dedi.
Çanakkalelileri gösterilerine beklediklerini belirten Servet Yalçın, bilet ücretlerinin çocuklara 5,yetişkinlere 10 TL olarak belirlendiğini söyledi.
(GD-MŞ)

30.11.2012 14:11:23 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT