1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Atina'da İşçi Ve Memur Sendikaları Parlamento'ya Yürüdü Atina

Atina'da İşçi Ve Memur Sendikaları Parlamento'ya Yürüdü Atina

Atinada İşçi Ve Memur Sendikaları Parlamentoya Yürüdü  Atina
A+A-

Yunanistan'da 24 saatlik grev kararı alan sağlık, ulaşım ve elektrik işçileri sendikaları, başkent Atina'da yürüyüş yaptı. Çok sayıda sendika üyesinin yanı sıra vatandaşların da destek verdiği port

Yunanistan'da 24 saatlik grev kararı alan sağlık, ulaşım ve elektrik işçileri sendikaları, başkent Atina'da yürüyüş yaptı.
Çok sayıda sendika üyesinin yanı sıra vatandaşların da destek verdiği portesto yürüyüşünde, kemer sıkma politikaları aleyhine pankartlar taşındı.
Şehir merkezinden parlamentoya doğru yürüyen binlerce kişi, maaşlarında yapılan kesintileri protesto etti. Sağlık çalışanları, grevler nedeniyle halkın "daha pahalı seçeneklerle" karşı karşı kaldığını belirterek, devlet hastanelerindeki hizmet kalitesinin hayli düştüğünü dile getiriyor.
Devlet hastanelerinin sadece ambulans ve acil servisleri hizmet verirken, ulaşım sektöründeki grev nedeniyle otobüs, demiryolu ve tramvay hizmeti sunulamıyor. Ayrıca adalar arasında çalışan feribotların hizmet dışı olması nedeniyle deniz ulaşımı da kesintiye uğruyor.
(ÖK-ÖK-D)

31.01.2013 15:21:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT