1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Atıl Hangar, Gelir Getirecek Merkeze Dönüşecek

Atıl Hangar, Gelir Getirecek Merkeze Dönüşecek

Atıl Hangar, Gelir Getirecek Merkeze Dönüşecek
A+A-

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'na (TCDD) ait Nazilli Hangar Binaları ürün tanıtım merkezi oluyor. Nazilli Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülen ve son aşamasına ge

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'na (TCDD) ait Nazilli Hangar Binaları ürün tanıtım merkezi oluyor. Nazilli Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülen ve son aşamasına gelinen proje kapsamında 2 dönümlük alanda yer alan atıl hangarlar Kültür ve Sanat Merkezi ile ilçede üretilen yerli ürünlerin tanıtımı, sergi yeri ve benzeri amaçlar doğrultusunda kullanılması sağlanacak. Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, oluru alınan ve ödenek beklenen projenin tamamlanması ile birlikte ilçenin merkezindeki mezbeleliğin ortadan kalkacağını ifade etti. Okur, " TCDD Genel Müdürlüğü adına kayıtlı olan 2 dönüm atıl alandaki boş hangarlar, Aydın Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanan projemizin tamamlanması ile hem kültür ve sanat merkezi hem de yerel ürünlerimizin değerlendirildiği bir merkez olarak ekonomiye kazandırılacak" dedi.

EKONOMİYE KAZANDIRILACAK

Projenin ilçenin tanıtılmasında büyük önem taşıdığına dikkat çeken Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, "İlçemizde yetiştirilen bazı ürünlerin, ülke üretiminde önemli bir yer teşkil etmesi ayrıca yine İlçemizde yetiştirilen birçok tarım ürününün doğal ve organik olması fakat bu ürünlerin tanıtıldığı veya sürekli olarak satıldığı bir yerin olmaması gibi birçok neden göz önünde bulundurularak, Nazilli Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı tarafından, TCDD Genel Müdürlüğüne ait halen boş durumda olan kapalı ve açık toplam 1.894,00 m²'lik alan Kültür ve Sanat Merkezi ile ilçede üretilen yerli ürünlerin tanıtımı, sergi yeri ve benzeri amaçlar doğrultusunda kullanılmak maksadıyla kiralanmıştır. Bir yılı aşkın bir süreç dahilinde yapılan çalışmalar sonucu birliğimizce, Aydın Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanmış, Röleve, Restütüsyon ve Restorasyon Projeleri tamamlanmış ve yapı yaklaşık maliyeti çıkarılmıştır. 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 6. Maddesi uyarınca söz konusu alanın mezbelelik ve harabe durumundan kurtarılarak Kültür Merkezi Olarak faaliyete geçirilebilmesi için gerekli yazışmalar yapılmış ve Valilik Makamı'ndan gerekli olan ödenek talep edilmiştir" dedi.
(ÜÖ-İK)

01.12.2012 12:01:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT