1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Atık Yağlarınızı Atmayın

Atık Yağlarınızı Atmayın

Atık Yağlarınızı Atmayın
A+A-

Çankaya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, vatandaşları atık yağları geri kazanım amacıyla depolama çağrısında bulundu. Çankaya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Çevre ve Şeh

Çankaya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, vatandaşları atık yağları geri kazanım amacıyla depolama çağrısında bulundu.
Çankaya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından lisans verilen firmalar ile 2008 yılından beri yürüttüğü atık yağları toplama projesi kapsamında, atık yağların çevreye verdiği zararlar konusunda vatandaşlara duyarlı olmaları çağrısında bulundu.
Vatandaşların, belediye bünyesindeki farklı noktalara, evlerinde depoladıkları atık yağlarını bırakabileceklerini bildiren Çankaya Belediyesi, işbirliği içinde oldukları firmaların, apartman ve site yönetim odalarına atık yağ toplama bidonu yerleştirildiği, bu sayede 19 toplu konut alanında toplam 8 bin 418 haneden bitkisel atık yağ toplandığı açıklamalarında bulundu.
Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, doğayı kirleten ve kullanıldığında insan sağlığını tehdit eden bitkisel atık yağların toplanarak biyodizel yakıta dönüştürülebildiğinin altını çizerek, "1 litre atık yağın 1 milyon litre suyu kirletmesi gerçeği gelecekte daha büyük risklerle karşı karşıya kalacağımızın ve doğal kaynaklarımızın yavaş yavaş tükeneceğine dikkat çekmek ve sorumluluklarımızı yerine getirerek bilinç kazandırmak zorundayız." dedi.
"Doğa Dostu Çankaya" anlayışıyla, doğaya ve çevreye sahip çıkma bilinci kazandırmak için çalışmalar yürüten Çankaya Belediyesi, 20 Toplumsal Dayanışma Merkezi (TODAM), 6 Zabıta Noktası, Vedat Dalokay Nikah Salonu ve Çankaya Belediye Başkanlığı hizmet binasına yerleştirilen bidonlarda 2008 yılından bu yana 1.736 ton atık yağ topladı.
(BK-ÖK-Y)

12.02.2013 11:23:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT