1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Atık Yağ Getirene Ayçiçek Yağı Hediye

Atık Yağ Getirene Ayçiçek Yağı Hediye

Atık Yağ Getirene Ayçiçek Yağı Hediye
A+A-

Çanakkale'nin Biga Belediyesi atık yağ toplama kampanyası başlatıyor. 5 litre atık yağ biriktirip belediyeye teslim edenlere 1 litre ayçiçek yağı hediye edilecek. Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan

Çanakkale'nin Biga Belediyesi atık yağ toplama kampanyası başlatıyor. 5 litre atık yağ biriktirip belediyeye teslim edenlere 1 litre ayçiçek yağı hediye edilecek.
Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, iş birliği yaptıkları bir firma ile bitkisel atık yağ toplama kampanyası düzenlediklerini söyledi. Özkan, "Nebati atık yağlar insan çevreyi kirletiyor. Atık yağlar kontrolsüz bir şekilde atıldığında hem kanalizasyona zarar vermekte, hem de yer altı sularına karışarak içme sularını kirletmektedir. Doğal kaynaklarımız sınırsız değil. Dikkatli kullanılmadığı takdirde bir gün tükenecek. Evlerimizden, okullarımızdan ve işletmelerimizden çıkan bitkisel atık yağların ekonomiye kazandırılması ve çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi son derece önem arz ediyor. İlçemizde atık yağların toplanması çalışmaları yetkili ve lisanslı firmalar aracılığıyla sürüyor. Çevre ve insan sağlığına önem vermek hepimizin ortak görevi olmalıdır" dedi.
(ST-GD-MŞ)

08.02.2013 12:38:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT