1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Atık Kampanyasının Startını Başkan Köşker Verdi

Atık Kampanyasının Startını Başkan Köşker Verdi

Atık Kampanyasının Startını Başkan Köşker Verdi
A+A-

Geri Kazanım Projesi (GEKAP) kapsamında yenisi düzenlenen atık toplama kampanyasının startını Koç Ortaokulu öğrencileriyle birlikte veren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebzelileri kampanyaya ka

Geri Kazanım Projesi (GEKAP) kapsamında yenisi düzenlenen atık toplama kampanyasının startını Koç Ortaokulu öğrencileriyle birlikte veren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebzelileri kampanyaya katılmaya davet ederek, "Çevreci bir nesil, değerli öğretmenlerimizin katkılarıyla bu okullarımızda yetişiyor, yarınlara hazırlanıyor" dedi.
Gebze Belediyesi'nin markalaşan çevre projesi Geri Kazanım Projesi (GEKAP) kapsamında yeni bir atık toplama kampanyası başlatıldı. Atık pil ve kızartmalık yağların toplanarak ekonomiye kazandırılması ve çevrenin korunmasının amaçlandığı projenin startını; Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Koç Orta Okulu öğrencileriyle birlikte verdi. Koç Orta Okulu'nda düzenlenen törende öğrenciler tarafından sevgi gösteriyle karşılanan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, yaptığı selamlama konuşmasında çevre bilincinin küçük yaşlarda aşılanmasının önemine değindi.
Köşker, "Sizler gibi çevresine duyarlı ve çevresini kirletmeyecek kadar bilinçli evlatlarımızı gördükçe bizlerin de; geleceğe dair umutları katlanarak artıyor. Çevreci bir nesil, değerli öğretmenlerimizin katkılarıyla bu okullarımızda yetişiyor, yarınlara hazırlanıyor" dedi. Konuşmanın ardından okula yerleştirilen atık pil ve kızartmalık atık yağ toplama makinelerinin başına öğrencilerle birlikte geçen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, topladıkları pil ve yağları makinelere getiren vatandaşların biriktirecekleri kuponlarla çeşitli hediyeler kazanacağını söyledi. Kampanya kapsamında Gebze Belediyesi, Gebze Kaymakamlığı, Gebze Center Alışveriş Merkezi, Çolakoğlu Kız Meslek Lisesi ve Koç Orta Okulu'na atık yağ ve atık pil toplama makineleri yerleştirildi. Kampanya sonunda yeterli puanı toplayan vatandaşlara ve öğrencilere ödülleri düzenlenecek törenle takdim edilecek.
(MA-MA)

18.02.2013 11:31:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT