1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Atık Kağıtlar Ağaç Olacak

Atık Kağıtlar Ağaç Olacak

Atık Kağıtlar Ağaç Olacak
A+A-

Kağıthane Belediyesi, atık kağıtları ağaca dönüştürüyor. Çağlayan Zuhal İlköğretim Okulunda gerçekleşecek programda öğrencilere atık kağıtların içerine yerleştirilen 50 bin tohum dağıtılarak daha yeşi

Kağıthane Belediyesi, atık kağıtları ağaca dönüştürüyor. Çağlayan Zuhal İlköğretim Okulunda gerçekleşecek programda öğrencilere atık kağıtların içerine yerleştirilen 50 bin tohum dağıtılarak daha yeşil bir çevre için büyük bir adım atılacak.
Kağıthane Belediyesi' "Kağıttan Ağaç" projesiyle çocukların geleceğini yeşillendiriyor. Adını eskiden içinde yer alan Kağıt atölyelerinden alan Kağıthane'de artık ağaçtan kağıt değil, kağıttan ağaç yapılacak. Kontrolsüzce kesilen ağaçların, insan geleceği için hava ve su kadar önemli olduğunu vurgulamak amacıyla hazırlanan proje kapsamında atık kumaş ve kağıtlardan üretilen 100 bin hamur kağıdın içine tohum konuldu. Geri dönüşümün önemine dikkat çekmek, daha yeşil ve yaşanılır bir dünya için başlayan bu çalışmalar kapsamında ilk etapta 50 bin öğrenciye ve 50 bin esnafa kağıttan tohum dağıtacak.
(ÖFA-ÖK-Y)

20.01.2013 14:47:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT