1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar Seslendirildi

Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar Seslendirildi

Atatürkün Sevdiği Şarkılar Seslendirildi
A+A-

Atatürk'ün Balıkesir'e gelişinin 90. yılı etkinlikleri 'Akşam Sefası: Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar' konseri ile sona erdi. Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi'nde Belediye Konservatuvarı Türk Müziği

Atatürk'ün Balıkesir'e gelişinin 90. yılı etkinlikleri 'Akşam Sefası: Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar' konseri ile sona erdi.
Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi'nde Belediye Konservatuvarı Türk Müziği Topluluğu tarafından Atatürk'ün sevdiği şarkılar seslendirildi. Konsere Vali Ahmet Turhan, Belediye Başkanı İsmail Ok ve Balıkesir Üniversitesi Rektörü Mahir Alkan katıldı. Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı, Havada Bulut yok gibi eserlerin seslendirildiği konserde Rumeli türkülerine de yer verildi. Halk Müziği ve Sanat Müziği Topluluğu ritm ustası Hakan Koparan'ın oynadığı harmandalı izleyicilerden büyük alkış aldı. Solo olarak söylenen Fikrimin İnce Gülü, Bir Gönül Hikayesi, Nazende Sevgilim, Edremit'in Gelini adlı eserler ile koro halinde söyleyen Aşkın Kanunu ve Nar Danesi izleyicilere keyifli anlar yaşattı.
(BD-

07.02.2013 17:29:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT