1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Atatürk'ün Akhisar'a Gelişinin 90. Yılı Kutlandı

Atatürk'ün Akhisar'a Gelişinin 90. Yılı Kutlandı

Atatürkün Akhisara Gelişinin 90. Yılı Kutlandı
A+A-

Atatürk'ün Akhisar'a gelişinin 90. yılı törenle kutlandı. Milli Egemenlik Meydanı'nda çelenk koyma töreni ile başlayan program, daha sonra Tren Garı'nda devam etti. İstiklal Marşı'nın ardından günün

Atatürk'ün Akhisar'a gelişinin 90. yılı törenle kutlandı.
Milli Egemenlik Meydanı'nda çelenk koyma töreni ile başlayan program, daha sonra Tren Garı'nda devam etti. İstiklal Marşı'nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı yaptı. Hızlı, "Bugün bizler için Akhisar'ımız için çok önemli bir gün. Bundan 90 yıl önce Cumhuriyet'imizin kurucucu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Akhisar'ımızı ziyaret etmişti. Çok derin bir tarihe, seçkin insanlara, engin bir şehir kültürüne sahip Akhisar'ımız Büyük Önder'in ziyaretinde 'Akhisar'da geçirdiğim birkaç saatlik zaman umut olabilecek, çok kuvvetli, çok kıymetli bir hatıra yaratmaya kafi gelmiştir. Memleket güzel, halk temiz, samimi ve münevverdir. Bu muhitin havasında ne kadar derin bir muntazamdır' sözleriyle Büyük Önder'in hakkına mazhar olmuştur. Bundan böyle bizler Akhisar'ımız için çok çalışıp Büyük Önder'in iltifatına layık olmaya devam edeceğiz. Sözlerimin sonunda başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün gazi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.
Başkan Hızlı'nın konuşmasının ardından Atatürk'ün Akhisar'a geliş hikayesini Çağlak Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Akile Velestin törene katılanlarla paylaştı. Şiirlerin okunmasının ardından Akhisar Belediyesi Halk Oyunları ekibi sahne aldı.
Konuşmaların ve gösterilerin ardından temsili tren geçişi yapıldı ve sergiler gezildi.
(BG-ERG-Y)

05.02.2013 11:40:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT