1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Atatürk Havalimanı'nda "altın Taşıyan Uçak" Alarmı

Atatürk Havalimanı'nda "altın Taşıyan Uçak" Alarmı

Atatürk Havalimanında altın Taşıyan Uçak Alarmı
A+A-

Gana'dan Dubai'ye altın taşıyan, TC-ABK tescilli özel bir kargo uçağı yakıt ikmali ve personel değişimi nedeniyle indiği Atatürk Havalimanı'ndan tekrar havalanamadı. Bazı evraklarının eksik olduğu ger

Gana'dan Dubai'ye altın taşıyan, TC-ABK tescilli özel bir kargo uçağı yakıt ikmali ve personel değişimi nedeniyle indiği Atatürk Havalimanı'ndan tekrar havalanamadı. Bazı evraklarının eksik olduğu gerekçesiyle 4 gündür havaalanında bekletilen uçağın, evrakların tamamlanmasıyla birlikte tekrar havalanacağı belirtildi.
1 Ocak günü Gana'dan aldığı 1.5 ton altını Dubai'ye götürmek için havalanan TC-ABK tescilli özel kargo uçağı, transit geçiş yapacağı İstanbul semalarına geldiğinde yakıt ikmali ve personel değişimi için ani bir kararla Atatürk Havalimanı'na indi. Uçağın, gerekli bazı evraklarının eksik olması nedeniyle yetkililer tarafından uçuşuna izin verilmediği öğrenildi.
Atatürk Havalimanı İç Hatlar karşısında 4günüdür park halinde bekleyen uçağın ön kapısına güvenlik bandı yapıştırılırken, çevresinde ise güvenlik önlemleri alındı. Uçağın gerekli evraklarının tamamlanmasının ardından tekrar havalanacağı öğrenildi.
(KS-ÖFA-ÖZ-Y)

05.01.2013 15:12:23 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT