1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Atatürk Havalimanı İlk 10'da

Atatürk Havalimanı İlk 10'da

Atatürk Havalimanı İlk 10'da
A+A-

TAV Havalimanları tarafından işletilen İstanbul Atatürk Havalimanı, Skytrax Dünya Havalimanı Ödülleri’nde kategorisinde dünyanın en iyi 10 havalimanı arasında yer aldı.

 


İstanbul Atatürk Havalimanı, yolcu değerlendirmelerine göre verilen Skytrax ödüllerinde 50 milyon yolcu ve üstü kategorisinde en iyi 10 havalimanı arasına girdi. Yine TAV’ın işlettiği Gürcistan, Tiflis Havalimanı da “Doğu Avrupa’nın En İyi 10 Havalimanı’ndan biri oldu.


Konuyla ilgi açıklama yapan TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, “Atatürk Havalimanı kısa sürede büyüyerek Avrupa’nın en büyük beş havalimanı arasına girdi. Bugün yılda 50 milyondan fazla yolcuya hizmet veren, doğuyla batıyı, kuzeyle güneyi birleştiren önemli bir bağlantı merkezi haline geldi. Yolcularımıza hızlı, güvenli ve konforlu bir seyahat deneyimi sunmak üzere çalışıyoruz. Skytrax ödülleri yolcu değerlendirmelerine dayandığından bizim için ayrı bir önem taşıyor ve kendi kategorimizde dünyanın en iyi 10’u arasında yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. TAV Ailesi olarak yolcu memnuniyetini en üst seviyede tutmak üzere durmaksızın çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.


2014 Skytrax Dünya Havalimanı Ödülleri’nde “50 milyon yolcu ve üstü” kategorisinde yer alan ilk 10 havalimanı şöyle:
“1 Singapur Changi Havalimanı
2 Hong Kong Uluslararası Havalimanı
3 Amsterdam Schiphol Havalimanı
4 Tokyo Uluslararası Havalimanı
5 Pekin Capital Uluslararası Havalimanı
6 Londra Heathrow Havalimanı
7 Frankfurt Havalimanı
8 Dubai Uluslararası Havalimanı
9 Denver Uluslararası Havalimanı
10 İstanbul Atatürk Havalimanı."

A+A-

HABERE YORUM KAT