1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Atatürk Gençlik Merkezi'nde Son Rötuş

Atatürk Gençlik Merkezi'nde Son Rötuş

Atatürk Gençlik Merkezinde Son Rötuş
A+A-

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Belediyesi'nin Laleli'de inşa ettiği ve Atatürk adını verdiği Gençlik Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün Atatürk Gençlik Merkezi

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Belediyesi'nin Laleli'de inşa ettiği ve Atatürk adını verdiği Gençlik Merkezi'nde incelemelerde bulundu.
Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün Atatürk Gençlik Merkezi'ndeki inceleme gezisine, Belediye Başkan Yardımcıları Nursel Ustamehmetoğlu, Tamer Çipiloğlu, Cem Çöllü ve birim müdürleri ile Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Köroğlu da eşlik etti. Derslikler, kurs bölümleri, seminer salonları, dinlenme bölümleri, bekleme salonları, idari kısımlar, aktivite salonları, sergi salonları, çatı bahçeleri gibi tüm bölümleri tek tek gezen ve Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu'ndan eksiklikler hakkında bilgi alan Başkan Ergün, Atatürk Gençlik Merkezi'nin iç donanımları ve demirbaş eksiklerinin tamamlanması talimatını verdi. Devlet Malzeme Ofisi kanalıyla büro malzemelerini karşılayacaklarını belirten Başkan Ergün, merkezin açılışını mart ayı içerisinde yapmayı planladıklarını ifade etti.

"GENÇ DİNAMİZMİ BÖLGEYE TAŞINACAK"
Temeli 2012 yılı Mayıs ayında atılan merkezin kısa sürede tamamlandığını ve hızla iç donanımları ile ilgili çalışmaların başlatıldığını belirten Başkan Ergün, "Seçim döneminde verdiğimiz sözler arasında yer alan bir projemiz daha hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kentin gelişen bölgelerinden olan ve yıllardır sosyal açıdan ihmal edilen Laleli semtinde Manisa'nın en modern Gençlik Merkezi'ni inşa ettik. Merkezde gençlerin, kadınların faydalanabileceği birçok faaliyet olacak. Mülkiyeti belediyemize ait, 2 bin 980 metrekarelik alanda inşa edilen toplam 3 bin 615 metrekarelik kapalı alanı bulunan yapıda; yönetim binası, dans salonu, spor salonu, sergi holleri ve sergi salonu, kafeteryası, 6 adet eğitim atölyesi, amfi tiyatrosu, seminer salonu, çok amaçlı salon, 3 adet çatı bahçesi, 24 adet müzik ve eğitim sınıfları, 140 kişilik konferans salonu ve toplantı salonu yer alıyor" dedi.
Tüm çalışmaları, gençlerin kendilerini geliştirebilmesi ve çağın değişimine ayak uydurabilmeleri için yaptıklarını vurgulayan Başkan Ergün, "Şimdi de gençlerimizin daha rahat ortamlarda, daha gelişmiş dersliklerde eğitim alıp sosyalleşebilmesi için modern bir gençlik merkezini hayata geçirmek için geri sayımdayız. Laleli Mahallesi'nin yıllardır bu yatırımı beklediğini biliyorum. Özellikle bu bölgedeki gençlerimizden ve ailelerden bizlere gelen istek ve talepler, bu projemizin hızlanmasına vesile oldu. Eminim Laleli Gençlik Merkezi gerek modern mimarisi, gerekse de açılacak modern kurslarla bölgede adından söz ettirecek, bulunduğu alana canlılık katarak gençlerin dinamizmini bu bölgeye taşıyacaktır" diye konuştu.
(YB-ERG-Y)

19.02.2013 14:16:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT