1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Atatürk Çitliğinin Lokantası Kasibeyaz'a Emanet

Atatürk Çitliğinin Lokantası Kasibeyaz'a Emanet

Atatürk Çitliğinin Lokantası Kasibeyaz'a Emanet
A+A-

AOÇ Merkez Lokantası’nı 10 yıl boyunca Kaşıbeyaz Lezzet Grubu işletecek. Atatürk Çitliğinin Lokantası Kasibeyaz'a Emanet. Kaşıbeyaz ihale sonrası yaptığı açıklamada “Ata’mızdan yadigar kalan ve Ankara’nın simgesi olan Merkez Lokantası’nın ihalesini kazan

Atatürk'ün zamanının büyük bölümünü geçirdiği Atatürk Orman Çiftliği'nde  1925 yılında dostlarıyla buluştuğu lokanta olan  Merkez Çiftlik Lokantası, 1930’da ise restorana çevrilip işletmesi Tarım Bakanlığı’na verilmişti. Atatürk’ün, İsmet İnönü ile meşhur yemek fotoğrafına da mekan olan Merkez Lokantası, Cumhuriyet’in ilk yıllarından günümüze Ankara’da sosyal hayatın önemli bir parçası olarak faaliyet göstermişti. 1956’da Alman mimarlarca bugünkü haline getirilen lokanta 1962’den itibaren özelleştirilerek hizmet vermeye devam etti. 250 kişilik ana salonu ve 80 kişilik özel Ata salon ile 750 kişilik bahçesiyle başkentin önemli buluşma noktalarından biri olan lokanta, 2013 başında icra yoluyla boşaltıldı ve kapandı.


İhaleyle birlikte AOÇ Merkez Lokantası’nı 10 yıl boyunca Kaşıbeyaz Lezzet Grubu işletecek. AOÇ Merkez Lokantası’nın işletmesini kazanarak İstanbul dışındaki ilk yatırımını da gerçekleştiren Kaşıbeyaz Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Kaşıbeyaz ihale sonrası yaptığı açıklamada “Ata’mızdan yadigar kalan ve Ankara’nın simgesi olan Merkez Lokantası’nın ihalesini kazanmamız bizim için gurur verici. İstanbul dışında ilk yatırımımızı Atatürk’ün yadigarına sahip çıkarak yapmamız, markamız için önemli bir hamleydi” dedi.


2013 yılı başında icra yoluyla boşaltılıp kapanan lokantayla ilgili olarak AOÇ Genel Müdürlüğü yetkilileri işletmecinin kirayı uzun süredir düzenli ödememesi nedeniyle mahkemenin tahliye kararı verdiğini savunmuştu. Lokantanın AOÇ ile özdeşleşmiş bir mekan olduğunu, ifade eden yetkililer, lokantanın faaliyetlerinin sürmesini arzu ettiklerini bildirmişti. Kiracı bulmak ise 2 yılı buldu.

A+A-

HABERE YORUM KAT