1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Atatürk Caddesi Esnafı: "bizlerin Kucağına Enkaz Bıraktılar"

Atatürk Caddesi Esnafı: "bizlerin Kucağına Enkaz Bıraktılar"

Atatürk Caddesi Esnafı: bizlerin Kucağına Enkaz Bıraktılar
A+A-

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde Trakya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin (TREDAŞ), elektrik hatlarını yer altına alma çalışmaları Çerkezköy'ü enkaza çevirdi. Çalışmalar kapsamında, kırılmadık kaldı

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde Trakya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin (TREDAŞ), elektrik hatlarını yer altına alma çalışmaları Çerkezköy'ü enkaza çevirdi. Çalışmalar kapsamında, kırılmadık kaldırım, kazılmadık yol bırakmayan TREDAŞ ekipleri, aradan geçen yaklaşık 1.5 aylık zamana rağmen arkasında bıraktığı enkazı kaldırmayınca, cadde esnaflarını çileden çıkardı.
Atatürk Caddesi üzerinde 3 ayrı mağaza ile müşterilerine hizmet veren Levent Yaman, parçalanmış kaldırımların özellikle yağışlı havalarda yürünemeyecek hale geldiğini aktararak, "İnsanlar caddesinin karşı tarafındaki kaldırımı kullanıyor. Bizler bile esnaf olarak cadde üzerinde bir yere giderken karşı kaldırımı kullanıyoruz. Cadde üzerindeki tüm esnaflar olarak durumdan çok şikayetçiyiz. Bu işin yapımında kimler sorumluysa bir an önce gerekeni yapsın, esnaf zorda. Bunlara ek olarak her gün onlarca kişi de parçalanmış olan kaldırımlara basarak yere yuvarlanıyor. Müşterilerimizden de bu konuda oldukça yoğun şikayet alıyoruz '' diye konuştu.
Yaman durumun sadece esnafları ve müşterileri rahatsız etmediklerini kaydederek, "Her geçen gün vatandaşlardan aldığımız şikayet sayısı artıyor. Esnafın durumunu bir kenara koyalım, bu kötü görüntü başta Çerkezköy'e yakışmıyor" dedi.
Cadde üzerinde faaliyet gösteren Süreyya Akay, kaldırımların bir an önce yapılması isteğinde bulunarak, "Esnaf olarak bizler çok rahatsızız. Günden güne müşteri potansiyelimiz, dolayısıyla satışlarımız düşüyor. Müşteri kaybetmek bir yana, insanlar yolda yürürken zorlanıyor. Özellikle yağışlı havalarda oluşan çamurlarla birlikte parçalanmış halde bırakılan kaldırımlarda yürümek işkenceye dönüşüyor. Çamura basmamak için taşın üzerine basıyoruz taş oynuyor, altından çıkan su ayaklarımızı su içinde bırakıyor.'' Açıklamasında bulundu.
Cadde üzerinde faaliyet gösteren Oygar Göre ise insanların sürekli olarak serzenişte bulunduklarını kaydederek, "Kaldırımların halini anlamak için yürümek gerekir. Bunun sorumlusu TRDEAŞ mı belediye mi bilemiyoruz, ama bir an önce gerekli çalışmaların yapılması gerekiyor. Cadde üzerinden araçla geçince buranın durumu anlaşılmaz. Bir kez burada yürüyen vatandaşın halini anlar. İlçemizde başka Atatürk Caddesi yok, buranın kıymetini bilelim.'' Değerlendirmesinde bulundu.
Yapılan çalışmalardan sadece Atatürk Caddesi'nin değil, Uğur Mumcu Caddesi Sever Sokak üzerinde bulunan esnafın da etkilendiğini belirten Sementa Çanta Sahibi Yusuf Koska, da harabe kaldırımların rahatsız edici bir boyuta geldiğini belirterek, "Vatandaş haklı olarak bozuk kaldırımdan yürümediğinden dolayı dükkan önünden geçen sayısı azaldı. Bu nedenle kaldırımların bu halde olması direkt olarak satışlarımızı etkiledi'' dedi.
Yetkililerin, bu mağduriyete ne kadar daha göz umacağı ise merak ediliyor.

18.01.2013 09:38:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT