1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Atatürk Anadolu Lisesi Sevinci

Atatürk Anadolu Lisesi Sevinci

Atatürk Anadolu Lisesi Sevinci
A+A-

Van’ın ilk lisesi olarak 1948 yılında eğitime başlayan, 2011 depreminde ağır hasar görerek yıkılan Atatürk Anadolu Lisesi aynı yerde, aynı isimle yeniden yapılıyor. Yeni Atatürk Anadolu Lisesi temeli bugün saat 10’da törenle atılacak.


Van Atatürk Lisesi yerinde yapılsın diye mücadele veren Vanlıların isteği gerçekleşiyor.  Van’ın ilk lisesi olarak 1948 yılında eğitim öğretime başlayan, spor salonu, kütüphanesi, müzik ve resim odaları ve eğitim öğretim kalitesiyle çok başarılı bireylerin yetişmesine neden olan ancak depremde yıkılan Van Atatürk Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kendi yerinde aynı isimle yeniden inşa ediliyor.

Deprem sonrası yıkılan Atatürk Lisesi’nin yerine farklı isimlerle okul yapılması girişimleri üzerine okul mezunları, öğrenciler ve duyarlı Vanlıların yanı sıra Van’ın 78 yıllık ilk gazetesi Vansesi bu yaklaşıma karşı çıkarak girişimi engellemişti.

MEB tarafından 2014 yılında yatırım programına alınarak ihalesi yapılan Van Atatürk Anadolu Lisesi’nin temeli Vali İbrahim Taşyapan tarafından atılacak. Temel atma törenine Milli Eğitim camiası, veliler,  öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katılması bekleniyor. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT