1. HABERLER

  2. YEREL

  3. ASÜ Rektörü, Tunus'ta uluslararası toplantıya katıldı

ASÜ Rektörü, Tunus'ta uluslararası toplantıya katıldı

ASÜ Rektörü, Tunusta uluslararası toplantıya katıldı
A+A-

AKSARAY - Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, 22-23 Kasım 2012 tarihlerinde Tunus'ta yapılan 7. Arap Dünyası Ekonomik Özgürlük Konferansı'na katıldı.International Research Foun

AKSARAY - Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, 22-23 Kasım 2012 tarihlerinde Tunus'ta yapılan 7. Arap Dünyası Ekonomik Özgürlük Konferansı'na katıldı.
International Research Foundation, F. Nauman Stiftung für die Freiheit, Fraser Institute ve l'Economiste Maghrebin tarafından organize edilen ve Tunus, Mısır, Cezayir, Libya, Fas, Lübnan, Umman, Ürdün, Irak ve S. Arabistan gibi Arap ülkelerinin yanı sıra, Almanya, Kanada, ABD ve Malezya gibi ülkelerden de katılımcıların olduğu toplantıda "Türkiye Arap Dünyasına Rol Modeli Olabilir mi?" konulu bir sunum yapan Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar, yolların kavşak noktasındaki Arap dünyası için Türkiye'nin 1980'lerde ve 2000'li yıllarda yaşadığı başarılı değişim ve dönüşüm tecrübesinin birçok açıdan öğretici olabileceğini vurguladı. Ekonomik özgürlüklerin genişlemesinin bir ülkenin iktisadi ve siyasi gelişmesini de hızlandıracağını belirten Acar, diktatörlükler döneminin sonuna gelindiğini, bundan sonra özgürlükçü bir anlayışla, demokrasi, hukukun üstünlüğü, rekabet, sınırlı devlet ve serbest ticaret ilkelerini hayata geçirecek reformlar yapmak gerektiğini söyledi.
CİHAN

A+A-

HABERE YORUM KAT