1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ASP İl Müdürlüğü ve TÜİK arasında protokol

ASP İl Müdürlüğü ve TÜİK arasında protokol

ASP İl Müdürlüğü ve TÜİK arasında protokol
A+A-

Türkiye İstatistik Kumru (TÜİK)Van Bölge Müdürlüğü ile Van Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) İl Müdürlüğü arasında "Kurumlar Arası İşbirliği Protokolü" imzalandı.


TUİK Van Bölge Müdürlüğü ile Van ASP İl Müdürlüğü arasında istatistiklerin iyileştirilmesi ve artırılmasına yönelik işbirliği ve yardımlaşma protokolü imzalandı. İşbirliği protokolünü TÜİK Van Bölge Müdürü Özer Coşğun ve ASP İl Müdürü Şinasi Erol imzaladı. Van ASP İl Müdürlüğü ile TÜİK Bölge Müdürlüğü arasında karşılıklı işbirliği ve yardımlaşmanın önemi anlatıldı. Van ASP İl Müdürü Şinasi Erol, protokolün amacının özelikle Sosyal Hizmet Merkezlerimizin faaliyet alanları ile ilgili eğitim, bilgi paylaşımı ve ortak bölgesel çalışmalar yürütülmesi gibi konularda karşılıklı işbirliğinin sağlanması ve geliştirilmesi için gerektiğini belirterek, TÜİK’ten verimli şekilde yararlanmasının önemli olduğunu ve protokolün faydalı olmasını diledi.


TUİK Van Bölge Müdürü Coşğun ise, adı geçen bu işbirliğinin amacına değinerek, "Resmi İstatistik Programı çerçevesinde, ilgili kurumlarda işbirliği ve koordinasyon sağlanarak belirli hedef ve planlamaları yaparken daha sağlıklı verilere sahip olabilmek, bu veriler ışığında daha sağlıklı, kaliteli hizmet sunabilmek ve çalışmalarla ilgili olarak her türlü teknik destek verilecek” dedi.


Konuşmaların ardından "Kurumlar Arası İşbirliği Protokolü" imzalandı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT